Elon Musk i lądowanie na Marsie - nowa data. SpaceX przegra z NASA?

Elon Musk ujawnia kiedy lądowanie na Marsie – NOWA DATA! SpaceX przegra z NASA?

Elon Musk znów zapowiada lądowanie na Marsie. Padła nowa data tej niezwykłej misji kosmicznej. Kiedy załoga SpaceX zatknie flagę na powierzchni Czerwonej Planecie? Niestety, szef Tesli zaliczy kolejne opóźnienie, a do tego może przegrać kosmiczny wyścig z NASA.

Elon Musk od dawna zapowiada lądowanie człowieka na Marsie. Wstępnie finał misji kosmicznej SpaceX był planowany już na 2026 rok. Niestety, miliarder na Twitterze poinformował o zmianie planów. Ludzie na Marsie znajdą się prawdopodobnie dopiero w 2029 roku. Warto przypomnieć, że Musk wstępnie zakładał pierwsze lądowanie człowiek na Czerwonej Planecie w 2024 roku, co zapowiadał 6 lat temu.  

Elon Musk zapowiada lądowanie na Marsie i podbój kosmosu   

Jeśli Elon Musk zrealizowały lądowanie ma Marsie w 2029 roku, byłby to symboliczny sukces. Przypadać będzie wówczas 60. rocznica lądowania na Księżycu.

CNET zwraca uwagę, że rok 2029 to dla Muska ostatni dzwonek, jeśli SpaceX ma wygrać wyścig na Marsa. NASA już zapowiada, że jej astronauci wylądują na Czerwonej Planecie w 2030 roku. Jeff Bezos i Blue Origin również nie zamierzają przegrać tego kosmicznego wyścigu.

SpaceX planuje podbój kosmosu. Niezwykłe plany Muska

Musk nie próżnuje i bazie SpaceX w Teksasie trwają już przygotowania do testu rakiety nowej generacji Starship i wysłania jej na ziemską orbitę. Będzie kluczowym elementem międzyplanetarnego systemu podróży tworzonego przez SpaceX. Co więcej, miliarder pokazał nawet animację jak ma wyglądać podróż i lądowanie na Marsie.

Widać na niej statek kosmiczny Starship startujący prawdopodobnie z Boca Chica w Teksasie, pierwszy człon rakiety wracający na Ziemię w „objęcia” specjalnie skonstruowanego w tym celu obiektu do chwytania elementów rakiety i nie jeden, a wiele statków kosmicznych lądujących na Czerwonej Planecie, na której znajduje się już całkiem duża ludzka kolonia – opisuje Money.pl.

Elon Musk planuje nie tylko misję załogową na Marsa, ale też jego kolonizację i zbudowanie tam kosmicznego miasta. Niedawno wspomniał nawet o całej flocie statków kosmicznych mogących latać na Marsa. Jednocześnie miliarder ciągle podkreśla, że Czerwona Planeta to jedynie „pierwszy przystanek”.

Starship i lądowanie na Marsie. Elon Musk podbije kosmos? [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

Czy istnieje wymiar lustrzany? Fizyka zakłada, że światy równoległe i inne wymiary mogą istnieć Previous post Wymiar lustrzany istnieje? Naukowcy: „czas się w nim cofa”
Jaki wpływ na zdrowie ma masturbacja? Korzyści, zagrożenia i problemy Next post Masturbacja i wpływ na zdrowie. Czy jest szkodliwa?