Pierwsze miasto na Marsie i niezwykły projekt

Jak będzie wyglądało miasto na Marsie. Oto projekt [WIDEO]

NASA i Elon Musk zapowiadają, że kolonizacja Marsa stanie się faktem. Planowane są już załogowe misje na Marsa mające to umożliwić. Jak będzie wyglądało miasto na Marsie? W internecie można obejrzeć projekt Nüwa, czyli pierwszej osady ludzkiej na Czerwonej Planecie.

Kolonizacja Marsa to coraz bardziej realne plany i w ciągu kilku następnych lat powinna ruszyć pierwsza załogowa misja na Marsa. Elon Musk zapowiada nawet, że ludzie osiedlą się na Marsie do 2050 roku. Rodzi się pytanie, jak będą żyli i jak będzie wyglądało pierwsze miasto na Marsie. Międzynarodowy zespół ekspertów „SONet” (Sustainable Offworld Network) stworzył projekt pierwszej marsjańskiej osady. Ich wizja to cały kompleks miejski ze stolicą o nazwie Nüwa (starożytna chińska bogini uważana za stwórczynię ludzkości), zlokalizowany w rejonie Tempe Mensa.

Nüwa czyli pierwsze miasto na Marsie

Naukowcy chcą zbudować 5 siostrzanych miast na Marsie, a każde wbudowane byłoby wbudowane w klif, opierając się na systemie tuneli. W ten sposób budynki byłyby chronione przed promieniowaniem i meteorytami. Pomiędzy poziomami podróż umożliwiałyby windy jak w wieżowcach, ale autorzy projektu planują również transport wzdłuż za pomocą lekkich pociągów oraz pojazdów przypominających busy.

Opracowano również system podtrzymujący życie w mieście, opierający się na wytwarzaniu tlenu i pozyskiwaniu pożywienia z roślin. Autorzy biorą też pod uwagę hodowlę zwierząt w marsjańskiej dolinie poza zabudowaniami.

Kluczowa dla projektu jest lokalna produkcja. Naukowcy chcą wytwarzać wszelkie materiały, w tym stal, na Czerwonej Planecie. W ten sposób kolonizacja Marsa byłaby niezależna od dostaw z Ziemi, co przyspieszyłoby prace i ograniczyło koszty.

Naukowcy zaprezentowali materiał wideo, na którym przedstawili marsjański kompleks miejski. Studio ABIBOO, które przygotowało plan miasta od strony designu, twierdzi, że jest to projekt możliwy do zrealizowania, a budowa pierwszego marsjańskiego miasta miałaby rozpocząć się już w 2054 roku. Projekt byłby skończony do roku 2100. Wtedy pierwsi ludzie mogliby zamieszkać na Marsie. Autorzy projektu planują, że kompleks miejski zamieszkiwało będzie 250 tys. ludzi.

Podobnie jak w przypadku projektów na Ziemi, Nüwa jest zaprojektowana także pod względem planowania urbanistycznego i rozwoju społeczno-gospodarczego. W swoim pomyśle naukowcy zawarli opisy przemysłu, infrastruktury oraz wytwarzania i dostaw energii i usług – opisuje tech.wp.pl.

Kolonizacja i pierwsze miasto na Marsie [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

Naukowiec opisuje jak mogą wyglądać kosmici żyjący na księżycu Jowisza. Jakie formy życia skrywa Europa? Previous post Ujawnił jak wyglądają kosmici żyjący na księżycu Jowisza Europa
Józef Ulma i Wiktoria Ulma. Eilert Dieken wydał rozkaz, by rodzina Ulmów została zamordowana, nigdy nie poniósł kary Next post Eilert Dieken – na jego rozkaz zginęła rodzina Ulmów. Co robił po wojnie?