Start rakiety Falcon 9 - NASA i SpaceX odniosą kosmiczny sukces?

Elon Musk zapowiada lądowanie na Marsie. Data i plany SpaceX

Elon Musk od dawna zapowiada lądowanie na Marsie i kolonizację. Kiedy odbędzie się misja załogowa na Czerwoną Planetę? Miliarder i CEO SpaceX ogłosił, że jego rakiety dotrą na Marsa na długo przed 2030 rokiem.

Kosmiczny wyścig trwa, wszyscy chcą pierwsi wylądować na Czerwonej Planecie. Elon Musk zapowiada lądowania na Marsie i misję załogową jeszcze przed 2030 rokiem, być może uda się tego dokonać jeszcze w 2026 roku. CEO SpaceX na Twitterze stwierdził, że Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) dysponuje przestarzałymi rakietami, a więc to właśnie jego technologia pozwoli odbyć podróż na Marsa. Przypomnijmy, że ESA zapowiedziała inicjatywę mającą na celu zaprojektowanie systemów rakietowych do międzygwiezdnych podróży “dopiero” na lata 2030 – 2050.

Mierzą zbyt nisko. W tym wyścigu będą się liczyć jedynie rakiety ponownego użytku. Wszystkie inne rozwiązania będą wyglądać niczym dwupłatowce w erze odrzutowców – napisał Elon Musk na Twitterze.     

Elon Musk zapowiada lądowanie na Marsie

Elon Musk nie zamierza poprzestać na samym locie na Marsa. Zapowiedział kolonizację Czerwonej planety i zbudowanie tam miasta. Ujawnił, że trwają prace nad zbudowaniem samowystarczalnej bazy Mars Alpha, która będzie początkiem cywilizacji na Czerwonej Planecie.

Miasto na Marsie i nowa cywilizacja w kosmosie

W jaki sposób Elon Musk zamierza dostać się na czwartą planetę od Słońca? SpaceX pracuje nad statkiem Starship, który umożliwi podobno regularne loty załogowe na Marsa. Nie będzie to jedynie usługa dla najbogatszych ludzi na świecie. Media przypominają wypowiedź Elona Muska z 2018 roku. Zapewnił wówczas, że Czerwona Planeta nie będzie jedynie azylem dla bogatych.

Starship to olbrzymi statek kosmiczny, który SpaceX buduje obecnie w swoim ośrodku w Boca Chica w Teksasie. Musk zapowiedział, że ten przełomowy środek transportu zabierze w przestrzeń kosmiczną 100 ludzi i 150 ton ładunku. SpaceX wyprodukuje 1000 takich statków kosmicznych. Jednak zdaniem Muska już kilkanaście wystarczy, by przewieźć surowce wystarczające do zbudowania bazy na Marsie. Miliarder ma nadzieję, że do 2050 roku uda się zbudować na Marsie miasto, gdzie będzie mógł mieszkać 1 milion ludzi.

Źródło zdjęcia: