Dźwięki z kosmosu jak muzyka na Halloween - NASA i straszna playlista na SoundCloud

Straszne dźwięki z kosmosu – NASA publikuje playlistę na Halloween

Najstraszniejsza muzyka z horrorów? NASA jest gotowa na Halloween w USA i publikuje przerażające dźwięki z kosmosu. Ta Playlista na SoundCloud i kosmiczny soundtrack mrożą krew w żyłach.  

Jak brzmi kosmos? Przerażająco niczym muzyka na Halloween! NASA opublikowała w sieci playlistę na SoundCloud zatytułowaną „Złowrogie dźwięki Układu Słonecznego”. Składa się na nią 14 przerażających utworów nagranych w kosmosie. Nie jest to pierwsza taka niespodzianka od agencji kosmicznej, ponieważ rok temu opublikowała natomiast najstraszniejsze zdjęcia z kosmosu.

NASA i playlista na Halloween

Dźwięki z kosmosu oraz inne typy danych wybrane przez NASA na Halloween zostały zebrane przez różne statki kosmiczne i instrumenty. Następnie zostały przetworzone na „muzykę”. Są to m.in. dźwięki pochodzące z lądownika InSight badającego Marsa, sondy Juno krążącej wokół Jowisza oraz teleskopu Chandra, który pracuje w zakresie promieni rentgenowskich. Na jednym z nagrań uwieczniono moment, gdy sonda kosmiczna Voyager 1 przebijała się przez masywne pole magnetyczne Jowisza. NASA udało się uwiecznić także „dźwięki” zórz polarnych Jowisza.

Instrumenty pokładowe InSight (sejsmograf Seismic Experiment for Interior Structure SEIS) zarejestrowały wstrząsy sejsmiczne na Marsie. Dokonano pewnej korekty nagranego materiału i dźwięki z Marsa brzmią jak nisko dudniąca ścieżka dźwiękowa z horroru.

NASA zaprezentowała także “dźwięki sprzed 13,8 miliarda lat”, gdy wszechświat mógł być jeszcze pustką. Agencja kosmiczna twierdzi, że uchwyciła fale dźwiękowe, które przetoczyły się przez powstający kosmos tuż po Wielkim Wybuchu.

Korzystając z danych z naszego statku kosmicznego, nasi naukowcy zebrali trzaski, wycia i piski z głębin kosmosu specjalnie z okazji zbliżającego się Halloween – pisze NASA pod playlistą.

Źródło zdjęcia: