Tesla, fabryka w USA - robot zaatakował człowieka. Elon Musk chciał to ukryć?

Robot zaatakował człowieka. Co się dzieje w fabryce Tesli?

Film „Terminator” staje się faktem? Roboty i sztuczna inteligencja stanowią zagrożenie i grozi nam „bunt maszyn”?  W USA w fabryce Tesli robot zaatakował człowieka. Elon Musk chciał to ukryć?

Roboty i sztuczna inteligencja – popkultura i science fiction straszą, że scenariusz filmu „Terminator” może się ziścić. Tymczasem w USA w fabryce Tesli niedaleko Austin robot zaatakował człowieka. Maszyna była odpowiedzialna za przenoszenie aluminiowych części samochodów.

Więcej wiedzy? Zobacz Instagram i Facebook

Robot zaatakował człowieka. Tesla i raport o wypadku w fabryce

Jak podają Daily Mail i The Independent, do ataku robota doszło w 2021 roku. Być może sprawa nie wyszłaby na jaw. Przypadkiem wyciekł jednak raport o kontuzjach i fizycznych obrażeniach w teksańskiej fabryce Tesli. Co ciekawe, atak nastąpił niedługo po tym, gdy Elon Musk ogłosił światu swoją najnowszą innowację – Tesla Bota (Optimus Gen 2). To inteligentny dwunożny humanoid mającyu zastępować ludzi przy pracy.

Jak wynika z raportu, pracownik Tesli nie odniósł obrażeń w starciu z robotem. Pojawiły się jednak informacje, że podobno nie mógł się wyswobodzić z jego uścisku. Udało się to dopiero po naciśnięciu przycisku awaryjnego zatrzymania przez innego pracownika. Mężczyzna wpadł do kilkumetrowego zsypu służącego do zbierania aluminiowego złomu. Doszło do krwawienia.

Jak pisze Rzeczpospolita, „dwóch świadków z przerażeniem obserwowało, jak ich współpracownik został zaatakowany przez maszynę zaprojektowaną do chwytania i przenoszenia świeżo odlanych aluminiowych części samochodowych”. Co więcej, do podobnych awarii w placówce Giga Texas niedaleko Austin miało dochodzić już bowiem wielokrotnie wcześniej.

Jak wynika z relacji, robot pochwycił pracownika tworzącego oprogramowanie dla dwóch innych, wyłączonych maszyn. Wkrótce później zatopił swoje metalowe pazury w plecach i ramieniu mężczyzny, czego efektem była otwarta rana na lewej ręce

– pisze O2.pl.

Wypadki w fabryce Tesli. Elon Musk coś ukrywa?

Co naprawdę dzieje się w fabryce Tesli w Teksasie? The Independent pisze o niepokojąco wysokich statystykach dotyczących wypadków wśród pracowników.  W 2021 roku mężczyzna zmarł tam z powodu udaru cieplnego. W 2022 roku aż 21 pracowników fabryki Elona Muska odniosło obrażenia w pracy. Jak piszę kolejne media, “Tesla nie zgłaszała wszystkich wypadków organom regulacyjnym”.

Hannah Alexander, prawniczka z organizacji non-profit Workers Defense Project, radzi, by raporty Tesli nt. bezpieczeństwa pracy „czytać z przymrużeniem oka”

Więcej wiedzy? Zobacz Instagram i Facebook