Elon Musk i kosmici - gdzie ich szukać w kosmosie?

Elon Musk mówi gdzie szukać kosmitów. Nie tylko on wskazuje to miejsce w kosmosie

Elon Musk (SpaceX, Tesla) znowu zaskakuje. Nie dość, że twierdzi, iż życie pozaziemskie istnieje, to jeszcze wie gdzie go szukać w Układzie Słonecznym. Podał lokalizację w kosmosie, którą wskazuje również wielu ekspertów.

Elon Musk wraz ze swoją firmą SpaceX w ciągu kilku następnych lat zamierza wysłać ludzi na Marsa z pomocą swoich statku Starship. Czy astronauci spotkają tam obce formy życia? Musk na Twitterze odpisał jednemu z internautów, że szanse na odnalezienie kosmitów we wszechświecie są niewielkie. Nie wydaje mu się, by jakiekolwiek życie istniało poza ziemią w Układzie Słonecznym. Jeśli jednak miałoby istnieć, możemy je odnaleźć właśnie na Marsie.

Życie na Marsie

Jeśli życie poza Ziemią istnieje, to Elon Musk wie, gdzie powinniśmy go szukać. Zdaniem wizjonera, obce formy życia mogą przetrwać pod lodami Europy lub pod powierzchnią Marsa. Nie są to jednak ufoludki znane z filmów i literatury science fiction, a raczej bardzo wytrzymałe organizmy jednokomórkowe (ekstremofile). Teorię Muska potwierdza Prof. Monica Grady z Liverpool Hope University, która uważa, że kosmici, których ewentualnie możemy spotkać, to proste formy życia.

Jeżeli chodzi o perspektywy życia poza Ziemią, to jest niemal pewne, że pod lodami Europy istnieją jakieś bakterie. Na Marsie też mogą występować, ale pod powierzchnią planety, gdzie mikroorganizmy byłyby chronione przed promieniowaniem słonecznym. Większe szanse daję jednak Europie – twierdzi Grady. (Interia.pl)

Elon Musk, kosmici i życie w symulacji

Czy rzeczywiście Elon Musk nie wierzy w inteligentnych kosmitów? Jakiś czas temu napisał przecież na Twitterze, że „obcy zbudowali piramidy”. Jednocześnie niedawno zaapelował, by nie pytać go, gdzie mogą żyć kosmici, bo nie ma o tym pojęcia. Powiedział wówczas, że jesteśmy najpewniej jedyną inteligentną forma życia w kosmosie, a jeśli jakakolwiek inna istnieje, to nie ma na to żadnych dowodów”.

Wartom również przypomnieć, że Elon Musk podczas Code Conference 2016 stwierdził, że ludzie mogą żyć w wielkiej symulacji, jak w grze komputerowej. Mielibyśmy stanowić “rozrywkę” dla super rozwiniętej cywilizacji.

Pozostaje pytanie, czy Elon Musk ma wielką wiedzę, czy po prostu bogatą wyobraźnię.

Źródło zdjęcia: