UFO. Pentagon pokazał nagrania z UFO - to bylo spotkanie z kosmitami?

Ujawnili raport Pentagonu o UFO. “USA szykuje się na kontakt z kosmitami”

Niedawno opublikowany Raport Pentagonu dotyczący spotkań pilotów z UFO nie przyniósł oczekiwanych odpowiedzi i sensacji dotyczących kosmitów, a wiele informacji wciąż pozostaje utajnionych. Tymczasem „The Sun” dotarł do tajnych dokumentów Pentagonu, w których opisano przypadki kontaktów z UFO. Czy można wierzyć w te informacje? Niektórzy mają wątpliwości…

Mijają cztery lata od ustanowienia Freedom of Information Act i zobligowania Pentagonu do ujawnienia dokumentów o UFO. Odtajnione informacje nie przyniosły oczekiwanych przez społeczeństwo sensacji. Czy rząd USA wciąż ukrywa informacje o UFO i pozaziemskich przybyszach? Brytyjski dziennik„The Sun” dotarł do dokumentu Pentagonu, który liczy ok. 1500 stron. Mowa w nim m.in. o ludziach, którzy widzieli dziwne obiekty na niebie, a nawet odnieśli z tego powodu fizyczne obrażenia. Pojawiły się też wzmianki o technologiach rodem z filmów science fiction i przygotowaniach rządu USA do kontaktu z kosmiczną cywilizacją.

Raport o UFO i nie tylko. The Sun ujawnia tajemnice Pentagonu

Dokument miał zostać sporządzony w ramach tajemniczego projektu Pentagonu o nazwie Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), który prowadzono w latach 2012-2017. Świat dowiedział się o nim dzięki informacjom ujawnionym przez New York Times. Szef programu Luis Elizondo odszedł wówczas z Pentagonu, ujawniając tajne nagrania wideo. Opublikowane materiały okazały się autentyczne. Widać było na nich m.in. niezidentyfikowane obiekty latające poruszające się w dziwny sposób.

„The Sun” pisze o 42 przypadkach kontaktów z UFO opisanych w dokumentacji medycznej oraz o 300 podobnych incydentach, gdy ludzie doznali obrażeń, próbując podążać za dziwnymi obiektami latającymi. Niektóre z odniesionych obrażeń podobno powstały w wyniku promieniowania lub kontaktu z energią wydobywającą się z zaawansowanych technologicznie napędów. Mowa jest też o niewyjaśnionych ciążach oraz uszkodzeniach systemu nerwowego.

W raporcie opisano też m.in. zjawiska nadprzyrodzone, kręgi w zbożu, samoistne samospalenia ludzi i porwania przez kosmitów. Opisano badania takich technologii jak np. ubrania czyniące niewidzialnym, roboty kontrolujące umysły oraz plany eksploracji odległego kosmosu. Z raportu wynika również, że rząd USA przygotowuje się do kontaktu z pozaziemską cywilizacją i opracowuje potencjalne metody komunikowania się z pozaziemskimi przybyszami.

Raport Pentagonu – prawda czy kosmiczna ściema?

Portal Futurism zwraca uwagę, że “The Sun” to jednak tabloid, a sensacyjne informacje o kontaktach z UFO nie są potwierdzone, więc nie powinno się ich brać na poważnie. Portal Live Science podejrzewa, że dokument mógł zostać sporządzony na podstawie niepotwierdzonych doniesień, które rząd otrzymał od obywateli. Zwraca też uwagę, że „The Sun” nie chce udostępnić opisywanego raportu.

W dokumencie opisano też spotkania z yeti,  duchami, elfami i mitycznymi stworzeniami. Jest wiele powodów, by nie brać tego na poważnie – zwraca uwagę Futurism.

The Sun i raport Pentagonu o UFO. Prawda czy jedynie science fiction?
The Sun i raport Pentagonu o UFO. Prawda czy jedynie science fiction?

Dlaczego kosmici omijają Ziemię? Nowa teoria naukowców

Czy kosmici istnieją? Dlaczego nie przylecieli na Ziemię? Naukowcy mają inne wyjaśnienie niż paradoks Fermiego

Naukowcy szykują procedury na przybycie obcych. “Nie jesteśmy gotowi”

Kosmici i pozaziemskie cywilizacje istnieją? Dowodów na to wciąż brak, ale naukowcy ostrzegają, że trzeba…

Kosmici istnieją? Naukowiec ujawnia kiedy odkryjemy życie pozaziemskie

Kosmici istnieją? Astrofizyk Sascha Quanz ujawnia kiedy znajdziemy dowody na życie pozaziemskie. Ocenia metody badania kosmosu i wskazuje na egzoplanety

Wyślą wiadomość w kosmos. Zaskakująca treść i konkretny adres

Naukowcy w 2022 roku wyślą niezwykłą wiadomość w kosmos. Czy kosmici z rejonu TRAPPIST-1 odbiorą sygnał z kosmosu? Stephen Hawking przed tym ostrzegał…

A jeśli na innych planetach żyją ludzie? Kosmiczna teoria ewolucji wg. Morrisa

Wyobraźcie sobie podróż do innej galaktyki, lądowanie na nieznanej planecie i nagle witają was kosmici… którzy są ludźmi! Kosmiczna teoria ewolucji, ma sens?

Szef NASA komentuje raport Pentagonu dot. UFO. “Nie jesteśmy sami”

Raport Pentagonu na temat przypadków spotkania z UFO budzi coraz większe emocje. Szef NASA Bill Nelson i stwierdził, że „nie jesteśmy sami we wszechświecie”.

Źródło zdjęcia: