Szef NASA Bill Nelson skomentował raport Pentagonu dotyczący spotkań z UFO. "Nie jesteśmy sami w kosmosie"

Szef NASA komentuje raport Pentagonu dot. UFO. “Nie jesteśmy sami”

Raport Pentagonu na temat 144 przypadków spotkań pilotów z UFO budzi coraz większe emocje. W sprawie głos zabrał szef NASA Bill Nelson i stwierdził, że „nie jesteśmy sami we wszechświecie”. Czy kolejne ujawniane informacje coś sugerują?

Raport Pentagonu na temat 144 przypadków spotkania z UFO wywołał burzę. Skomentował go szef NASA Bill Nelson, czyli były astronauta mianowany na początku maja szefem agencji kosmicznej,
stwierdzając, że „nie jesteśmy sami we wszechświecie”. Czy wie czym były niezidentyfikowane obiekty latające, które 144 razy spotkali piloci Marynarki Wojennej USA? Przyznał, że rozmawiał na ten temat z pilotami wojskowymi podczas odprawy w Senacie. Oceniając udostępnione nagrania z UFO, nie ma wątpliwości, że „coś tam wyraźnie jest”. Zwrócił jednak uwagę, że niekoniecznie były to istoty pozaziemskie. Jeśli jednak jest to technologia „posiadana przez ziemskich przeciwników”, jest to poważny powód do niepokoju. Jednocześnie dodał, że “nie wierzy, iż zagraniczni przeciwnicy są w stanie stworzyć podobne rodzaje technologii”.

Czytałem tajny raport. Wynika z niego to, co przypuszczaliśmy. Piloci Marynarki Wojennej USA coś widzieli, gonili to, mając ciągle na radarach i nagle obiekt niesamowicie przyśpieszył i zniknął – powiedział Bill Nelson. (Polsat News)

Szef NASA o spotkaniach z UFO i istotach pozaziemskich

Szef NASA powiedział, że poprosił naukowców, aby zbadali, czy istnieje jakikolwiek wyjaśnienie z naukowego punktu widzenia”, co naprawdę spotkali i widzieli piloci. Obecnie czeka na wykonanie naukowych analiz nagrań, które udostępnił Pentagon.

Zdaniem Nelsona, „nie jesteśmy sami we wszechświecie” o czym świadczy jego rozmiar oraz to, że powstał 13,5 miliarda lat temu. Podkreślił, że ludzie są spragnieni informacji na temat życia w kosmosie i uparcie będą go szukać. Dodał, że niedługo rozpocznie się misja rozpoznawcza Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, który pozwoli odkryć kolejne planety i poszerzyć naszą wiedzę o wszechświecie.

Raport Pentagonu na temat spotkań z UFO. Czym były niezidentyfikowane obiekty latające?

Wspomniany raport Pentagonu jest realizacją obowiązku nałożonego przez Kongres. Zawiera informacje o 144 przypadkach obserwacji tajemniczych zjawisk z lat 2004-2021, z czego 143 pozostają bez jednoznacznego wyjaśnienia, zaś jedno przypisano naturalnemu zjawisku. W 18 przypadkach zaobserwowano obiekty wykazujące “niezwykłe schematy ruchu i charakterystykę lotu” zdającą się wskazywać na zaawansowane technologie. Stwierdzono, że niektóre obiekty latające „zdawały się pozostawać w miejscu mimo wiatru, poruszać się pod wiatr, dokonywać manewrów i ruchów ze znaczącą prędkością, bez dostrzegalnych środków napędu”. W raporcie stwierdzono, że prawdopodobnie nie ma jednego wyjaśnienia zaobserwowanych zjawisk.

Źródło zdjęcia: