Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo

Korea Północna przeprowadzi test nuklearny. Padła DATA

Korea Północna to obecnie kryzys głodu i kryzys gospodarczy, ale Kim Dzong Un i tak przeprowadzi test nuklearny. Została ujawniona prawdopodobna data próby jądrowej. Czy komunistyczne imperium Kimów staje się realnym globalnym zagrożeniem?

Korea Północna to potworna bieda i głód, a przez decyzje Kim Dzong Una ludzie zabijają się za jedzenie lub umierają z głodu. Tymczasem południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na dane wywiadu Korei Południowej, ujawnia plany reżimu. Pierwsza od 2017 roku próba jądrowa Korei Północnej prawdopodobnie będzie miała miejsce w terminie od 16 października do 7 listopada.

Korea Północna i kolejny test nuklearny. Realne groźby?

Zdaniem agencji, termin jest uzależniony od wydarzeń w Chinach, które są największym sojusznikiem Kim Dzong Una. Deputowany południowokoreańskiego parlamentu Ju Sang Bum uważa, że jeśli Korea rzeczywiście przeprowadzi test nuklearny, to dojdzie do tego pomiędzy 20. zjazdem Komunistycznej Partii Chin, który rozpocznie się 16 października, a wyborami w USA wyznaczonymi na 8 listopada.

Nowa eskalacja ze strony władz Korei Północnej stanowi zagrożenie dla międzynarodowego i regionalnego pokoju i bezpieczeństwa – oświadczyło francuskie MSZ w odniesieniu do nowej ustawy, przyjętej przez Pjongjang.

Może to być również próba legitymizowania ostatnich gróźb wobec świata, gdy północnokoreański dyktator ogłosił swój kraj „mocarstwem atomowym”. Zapowiadał zwiększenie nakładów finansowych na rozwój programu atomowego oraz zbrojenia nuklearne w Korei Północnej. Zagroził również, że przeprowadzi “wyprzedzające ataki nuklearne”.

Trwa nieustanna eskalacja konfliktu w regionie. Gdy tylko Kim Dzong Un wystrzelił kilka dni temu pocisk balistyczny, Korea Południowa i USA rozpoczęły pierwsze od pięciu lat wspólne ćwiczenia morskie w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Uczestniczył w nich m.in. amerykański lotniskowiec USS Ronald Regan.

Próby jądrowe w Korei Północnej

O tym, że Korea Północna jest gotowa do kolejnej próby nuklearnej mówi się na świecie od wielu miesięcy. Będzie to siódma próba jądrowa przeprowadzona przez Koreę Północną. Ostatnio próby wstrzymano na fali negocjacji z USA, dotyczących denuklearyzacji i ewentualnego zniesienia międzynarodowych sankcji.

Wojsko Korei Południowej już w kwietniu ostrzegało, że Korea Kima odbudowuje tunele na poligonie nuklearnym, które częściowo zlikwidowała w 2018 roku na kilka tygodni przed przystąpieniem do zawieszonych obecnie negocjacji.

Według południowokoreańskiej służby wywiadowczej NIS Korea Północna zakończyła przygotowania do testu nuklearnego w tunelu Punggye-ri, gdzie w latach 2006-2017 przeprowadziła sześć podobnych prób – informuje Radio ZET.

Źródło zdjęcia:

  • Kim Dzong Un i Korea Północna – ciekawostki i informacje: Victoria_rt from Pixabay
  • Siostra Kim Dzong Un przejmuje rządy w Korei Północnej?: Pixabay
  • Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo: YouTube/ naTemat.pl
Chipsy to wyjątkowo niezdrowa przekąska ze względu na skład. Mają też zły wpływ na zdrowie psychiczne Previous post Chipsy niszczą zdrowie psychiczne! Nowe badania
Huragan Ian w USA i zagrożona Floryda Next post Huragan Ian w USA. Floryda szykuje się na kataklizm [WIDEO]