Pracownicy CD Projekt RED się buntują? Cyberpunk 2077 i trudne wewnętrzne spotkanie z zarządem

Cyberpunk 2077 – bunt pracowników CD Projekt RED? Ujawniona relacja z wewnętrznego spotkania

Cyberpunk 2077 to nie tylko rewelacyjna grafika i fabuła. Niestety, to także błędy, bugi i glitche, za które gracze dokonują wręcz linczu na CD Projekt RED, a na giełdzie spadają ceny akcji. Pracownicy firmy również mają dość i zaczyna się bunt? Media ujawniły relację z wewnętrznego spotkania z zarządem.

Gra Cyberpunk 2077, szczególnie na konsole Playstation, zawiera liczne błędy, a nie wszyscy wierzą w patche i łatki. Czyżby minorowy nastrój przeniósł się z graczy na pracowników CD Projekt RED? Dziennikarz Bloomberga Jason Schreier ujawnił, że “bunt wisi w powietrzu u polskiego wydawcy gier wideo”, choć niektórzy zwracają uwagę, że przesadnie podkręca emocje.

Pracownicy CD Projekt RED mają dość? Spotkanie z zarządem

Schreier prosił na Twitterze, by zgłaszali się do niego pracownicy CD Projekt Red i ujawnili kulisy powstawania Cyberpunka 2077. To właśnie oni mieli zrelacjonować mu wirtualne spotkanie z zarządem, na którym było wręcz gęsto od pytań o przyszłość spółki, nadgodziny, reputację studia i nierealne terminy wydania gry. Co ważne, do spotkania doszło podobno zanim Sony wycofało Cyberpunk 2077 z PS Store.

Najbardziej symptomatyczne było chyba pytanie jednego z pracowników do zarządu, w którym była mowa o tym, czy nie jest hipokryzją robienie gry o korporacyjnym świecie, gdy sam CDPR jest zarządzany niczym bezwzględna korporacja – pisze gamingsociety.pl

Jak czytamy na polygamia.pl, jeden z pracowników chciał dowiedzieć się od zarządu, dlaczego niedawno informowano, iż gra jest w pełni grywalna i kompletna, chociaż było to mijanie się z prawdą. Otrzymał od zarządu odpowiedź, że „firma weźmie za to na siebie odpowiedzialność”. Zarząd miał też przeprosić pracowników za zaistniałą sytuację.

Zdaniem Schreiera, który powołuje się na głosy byłych i obecnych pracowników CD Projekt Red, termin wydania “Cyberpunka 2077” od dawna był nierealny. Spółka nie komentuje tych doniesień – pisze polygamia.pl

Gamingsociety.pl pisze natomiast, że w CD Projekt RED „trwa czyszczenie atmosfery”.  Źródła podają, że zarząd bierze na siebie winę za problemy, a pracownicy otrzymają należne roczne premie.

Źródło zdjęcia:

  • Pracownicy CD Projekt RED się buntują? Cyberpunk 2077 i trudne wewnętrzne spotkanie z zarządem: Cyberpunk 2077