Jaki majątek ma Mark Zuckerberg? Facebook/Meta ciągnie go na dno?

Mark Zuckerberg traci majątek. “200 mln dziennie”

Jaki majątek ma Mark Zuckerberg (Facebook/Meta)? Coraz mniejszy! To z pewnością jeszcze długo nie najbogatszy człowiek świata. Forbes podaje, że założyciel Facebooka stracił przez ostatni rok 70 miliardów dolarów!

Mark Zuckerberg i jego Meta pikują na giełdzie, a straty finansowe rosną każdego dnia. Jak wyjaśnia Forbes, pogarszające się giełdowe notowania Mety / Facebooka uszczuplają majątek Marka Zuckerberga. W rok miał stracić nawet 70 miliardów dolarów i spadł w rankingu najbogatszych ludzi świata o 14 pozycji, więc jest na 20. miejscu. Szacuje się, że dyrektor generalny Meta Platforms dziennie jest biedniejszy o 200 milonów dolarów.

Mark Zuckerberg traci majątek. Facebook Koniec Facebooka?

Według Bloomberg’s Billionaires Index, Mark Zuckerberg rozpoczął 2022 rok z majątkiem szacowanym na 125 miliardów dolarów. Zaliczył jednak 55% straty. Forbes szacuje obecny majątek Zuckerberga na 53 mld 400 mln dol.

Jaki majątek ma Mark Zuckerberg i ile zarabia?

Portal Parkiet.com przypomina, że jeszcze 2 lata temu 38-letni współzałożyciel Facebooka był wart 106 miliardów dolarów i “znajdował się w elitarnej grupie globalnych miliarderów, a tylko Jeff Bezos i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates mieli większe fortuny”. U saczytu finansowej potęgi miał 142 miliardy dolarów.

Skąd takie straty finansowe w biznesie Zuckerberga? Zaczęły się, gdy ogłosił, iż Facebook/Meta będzie firmą
„metawersyjną”. W ostatnim kwartale 2021 r. Facebooka opuściło milion ludzi. Co więcej, Frances Haugen ujawniła informacje zawarte w wewnętrznych dokumentach firmy, w których mowa była o kontrowersyjnych badaniach. Wynikało z nich, że Instagram przyczynia się do zaburzeń odżywiania i myśli samobójczych u nastoletnich dziewcząt. Do tego doszło spowolnienie gospodarcze, które boleśnie odczuł sektor technologiczny.

W lutym firma Meta nie odnotowała wzrostu miesięcznej liczby użytkowników Facebooka, co spowodowało ogromny spadek cen akcji i stratę 31 miliardów dolarów.

Zuckerberg uspokaja, że na razie tworzy podstawy Metaverse, które przyniosą zyski w latach 20-30.

Ile zarabia Mark Zuckerberg?

Szacuje się, że założyciel Facebooka 1,7 mln dol. 

Header text

Ostatnie 365 dni to dla Marka Zuckerberga i jego Mety bardzo trudny czas. 23 września 2021 r. akcje spółki, której częścią są m.in. Facebook, Instagram i Whatsapp, były wyceniane na 346 dol. Dzisiaj z tamtej wartości pozostało zaledwie 40 proc., czyli ok. 140 dol. za akcję.  – wyjaśnia Fobres.pl.

Według Laury Martin, starszego analityka internetowego, akcje są ciągnięte w dół przez inwestycje Meta w metawersum. Dodała, że Meta musi odzyskać użytkowników z TikTok, głównego konkurenta w dzisiejszych czasach. W 2022 roku Meta wypadła gorzej niż większość rówieśników FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google). Według raportu Bloomberga w tym roku spadła o 57 proc – ocenia Parkiet.com.

Źródło zdjęcia:

  • Jaki majątek ma Mark Zuckerberg? Facebook/Meta ciągnie go na dno?: YouTube/777Clips

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *