Koronawirus i hełm zamiast maseczki

Maseczki to za mało? Wynalazcy oferują specjalne hełmy koronawirusowe [WIDEO]

Koronawirus nadal atakuje, a wiele osób obawia się, że maseczki nie chronią wystarczająco przed zakażeniem i szukają nowych rozwiązań. Kolejni wynalazcy oferują więc hełmy mające chronić przed SARS-CoV-2. To metoda mogąca powstrzymać pandemię COVID-19, a zarazem nowa moda?

Koronawirus wydaje się plagą nie do zatrzymania, a samo WHO twierdzi, że maseczki nie zapobiegają transmisji wirusa z Wuhan. Jak więc uchronić się przed zakażeniem? Kolejni wynalazcy i firmy próbują znaleźć sposób, by w prosty sposób zmniejszyć liczbę zakażeń i wrócić do normalności. Kanadyjski wynalazca Yezin Al-Qaysi stworzył specjalny hełm BioVYZR, który chroni nie tylko przed COVID-19, a także przed smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.

Hełm kontra maseczki – koronawirus wykreuje nową modę?

Yezin Al-Qaysi zakłada „antywirusowy hełm” i podróżuje metrem w Toronto. Wynalazek zakrywa całkowicie głowę i górną część tułowia. Posiada wizjer wykonany z tworzywa sztucznego, obejmujący twarz i klatkę piersiową.

Powietrza w hełmie nie zabraknie, gdyż zamontowany jest w nim specjalny wentylator zasilany bateriami wystarczającymi na 8 godzin pracy. Zainstalowano w nim również filtr powietrza oczyszczający powietrze zasysane do środka hełmu i uwalniający wydychane powietrze. Jednocześnie hełm jest tak zbudowany, że wizjer podczas oddychania nie pokrywa się parą.

Cena hełmu wynosi 379-498 dolarów. Do wyboru są 3 rozmiary.

32-letni wynalazca jest świadomy, że wygląda jak astronauta lub przybysz z innej planety i nie dziwi go, że spotyka się z różnymi reakcjami. Okazuje się jednak, że wiele osób pyta go o futurystyczny sprzęt i chcieliby również mieć podobne urządzenie.

Czy Yezin Al-Qaysi ze zwoją firmą VYZR Technologies może liczyć na globalny sukces sprzedażowy swojego hełmu? Focus.pl zwraca uwagę, że konkurencja jest silna, a 32-latek jest jednym z wielu wynalazców i przedsiębiorców na całym świecie, którzy w wypuścili na rynek tego typu hełmy. Konkurencją dla Kanadyjczyka jest chociażby 35-letni weteran Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Chris Ehlinger. Jego hełmy NE-1 są znacznie mniejsze i bardziej przypominają kaski motocyklowe. W tysiącach sprzedaje się kask PARP (powered air purifying respirator) o nazwie Air, produkowany przez Hall Labs. Wizjer służy w nim jako ekran, na którym można oglądać filmy.

Hełm zaprojektowany przez Kanadyjczyka nosi oficjalną nazwę BioVYZR i jest produkowany przez należącą do mężczyzny firmę VZYR Technologies. Obecna sprzedaż – jak mówi – to „dziesiątki tysięcy sztuk” – pisze Focus.pl

Hełm zamiast maseczki. Koronawirus i nowa moda [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Czy sztuczna inteligencja może stanowić zagrożenie dla człowieka? Gautam Adani, czyli trzeci najbogatszy człowiek świata, uzależniony od ChatGPT Open AI: Pexels/Pavel Danilyuk
  • Koronawirus i hełm zamiast maseczki: YouTube/VYZR Technologies
Dieta, jedzenie jajek i cukrzyca typu 2 - jaki wpływ mają jajka na zdrowie? Previous post Cukrzyca typu 2 i nowe badania. „Jedzenie jajek zwiększa ryzyko choroby o 60%”
Marmozety i wszczepione ludzkie DNA. Powstały hybrydy małpy i człowieka Next post Stworzyli hybrydy małpy i człowieka. Wszczepili ludzkie DNA do mózgu marmozety