Rosyjski telefon Fontel FP 200 ma pokonać w benchmarkach popularne smartfony

Rosja ogłasza swój nowy telefon. „Fontel FP 200 z przyciskami pokona smartfony”

Rosyjska technologia znowu zaskakuje. Sankcje odcięły Rosjan od smartfonów wielu popularnych marek. Rozwiązanie? Rosyjski operator komórkowy Megafon wprowadził na rynek nowy rosyjski telefon z przyciskami i klapką Fontel. Rosja jest dumna, a świat się śmieje.

Sankcje nałożone na Rosję utrudniły Rosjan dostęp do popularnych telefonów. Operator komórkowy Megafon postanowił zaspokoić telefoniczne potrzeby Rosjan. Na rynek trafił już nowy rosyjski telefon Fontel FP 200. Dane techniczne? Ma fizyczne przyciski i został wyposażony w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala i rozdzielczości 160 × 128 pikseli. Jego cena to 790 rubli (50 zł).

Rosyjski telefon Fontel FP 200 pokona smartfony?

Fontel FP 200 obsługuje 2 karty sim (2G) i kartę pamięci do 32GB. Operator komórkowy chwali urządzenie za baterię o pojemności 600mAh, która ma zostawiać daleko w tyle najnowocześniejsze smartfony.  Megafon wyjaśnia również, że rosyjski telefon Fontel FP 200 jest odpowiedzią na stabilny popyt w Rosji na telefony z przyciskami. Zapewnia, że Fontel FP 200 może konkurować z popularnymi smartfonami, a nawet całkowicie zastąpić je na rosyjskim rynku.

Spodziewamy się, że do końca roku Fontel będzie odpowiadał za nawet 50 proc. sprzedaży telefonów z przyciskami w naszym sklepie detalicznym, a ponadto możliwość otwarcia sprzedaży w innych dużych sieciach handlowych w Rosji i krajach WNP – powiedział David Borzilov, dyrektor sprzedaży MegaFon.

Megafon zapowiada dynamiczną ekspansję nowego telefonu. W 2023 roku na rosyjskim rynku ma być dostępnych aż 8 modeli Fontela, m.in. telefony z klapką, dodatkową ochroną przed uszkodzeniami oraz telefony wodoodporne.

Ich cena będzie wahać się od 590 do 2990 rubli. Projekt jest realizowany przez spółkę zależną Megafonu – Revo Charge, która opracowuje i dostarcza telefony Fontel – pisze komórkomania.pl.

Źródło zdjęcia:

  • Rosyjski telefon Fontel FP 200 ma pokonać w benchmarkach popularne smartfony: Twitter
Jaja dinozaurów znalezione. Czy Park Jurajski staje się faktem i uda się ożywić dinozaury? Previous post Dinozaury. Naukowcy skanują jaja dinozaurów, by znaleźć embrion
Nowa planeta odkryta przez NASA. Czy TOI 700 e to nowa Ziemia? Next post Nowa planeta odkryta przez NASA. Na TOI 700 e jest życie?