Aktor William Shatner (kapitan Kirk ze Star Trek) zostanie skopiowany do komputera, by istnieć jako sztuczna inteligencja

Aktor William Shatner chce istnieć jako sztuczna inteligencja. Kapitan Kirk ze Star Trek „skopiuje się do komputera na zawsze”

Aktor William Shatner, czyli Kapitan Kirk ze Star Trek, obchodził niedawno swoje 90. urodziny i marzy mu się nieśmiertelność rodem z filmów science fiction. Zapowiedział, że będzie istniał wiecznie jako sztuczna inteligencja.

Aktor William Shatner, wcielający się w Kapitana Kirka w serialach i filmach Star Trek, 22 marca 2021 roku obchodził 90. urodziny, ale ma zamiar żyć wiecznie w cyfrowej formie i wykorzystać w tym celu technologię rodem z Cyberpunk 2077. Będzie istniał jako sztuczna inteligencja. Artysta nawiązał współpracę z firmą StoryFile, która stworzy interaktywne SI z Williamem Shatnerem. Legendarny aktor będzie pierwszym ambasadorem usługi oferowanej przez firmę.

William Shatner jako sztuczna inteligencja. Kapitan Kirk ze Star Trek i nieśmiertelność

William Shatner zamieni się w interaktywne wideo z „prawdziwym” aktorem, który będzie odpowiadał na pytania. Projekt, który realizuje firma StoryFile, ma na celu „uwiecznienie jego przeżyć i perypetii związanych z rolą kapitana Kirka”. Będzie można rozmawiać z aktorem o kultowej roli i jego życiu prywatnym. Twórcy projektu zapewniają, że cyfrowy Kapitan Kirk odpowie na wszystkie pytania.

Interaktywny system wspomnień

Rozmowy z aktorem zostaną zarejestrowane za pomocą zastrzeżonej technologii Conversa, która wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego. Została opatentowana jako „interaktywny system wspomnień”, który napędza sztuczna inteligencja.

Materiał z Williamem Shatneren dostępny będzie publicznie w maju, a sama inicjatywa ruszy w czerwcu. Korzystać z programów StoryFile będzie można praktycznie na wszystkich platformach, zwłaszcza tych, które korzystają z technologii 3D lub VR/AR – podaje IGN Polska.

Odtwórca roli kapitana Enterprise jest podekscytowany inicjatywą i cieszy się, że uda mu się uwiecznić swoje życie na zawsze. Dzięki temu pamięć o nim przetrwa, a kontakt będą miały z nim prawnuki i jeszcze dalsza rodzina.

Cyfrowa nieśmiertelność?

Szefowa StoryFile Heather Maio-Smith zapowiedziała, że William Shatner „zmierza tam, gdzie nikt wcześniej nie był”. Zapewnia, że nie będzie to deepfake ani awatar, a „prawdziwy William Shatner odpowiadający na pytania”. Jej zdaniem, projekt „zmienia trajektorię przyszłości i tego jak doświadczam życie oraz dzielimy się wiedzą z przyszłymi pokoleniami”. Usługa przekształcenia swoich wypowiedzi w interaktywną sztuczną inteligencję ruszy w maju 2021 roku. Będzie dostępna na platformach 3D, platformach VR/AR i innych rodzajach urządzeń cyfrowych i technologicznych.

To jest prezent dla wszystkich moich dzieci i wszystkich dzieci moich dzieci, wszystkich bliskich moich dzieci i wszystkich bliskich tych, których kocham – powiedział Shatner.

Microsoft i rozmowy ze zmarłymi. Niezwyły chatbot

Warto przypomnieć, że nad podobną technologią pracuje również Microsoft. Chce, by powstał specjalny chatbot do komunikacji z tymi, którzy odeszli. Zastosowana w nim sztuczna inteligencja wykorzysta dane (social data) zebrane na temat osoby zmarłej takie jak m.in. zdjęcia, posty w mediach społecznościowych, nagrania głosowe, korespondencja elektroniczna i stworzy symulację człowieka.

Źródło zdjęcia:

  • Aktor William Shatner (kapitan Kirk ze Star Trek) zostanie skopiowany do komputera, by istnieć jako sztuczna inteligencja: YouTube/Warribo
Korea Północna i wielki głód - Kim Dzong Un ogłasza kryzys i nakazuje oszczędzanie żywności Previous post Korea Północna grozi Bidenowi: „USA spotka COŚ ZŁEGO”
Nie żyje były prezydent Madagaskaru Didier Ratsiraka, znany także jako Czerwony Admirał Next post Nie żyje Czerwony Admirał. Zmarł Didier Ratsiraka, czyli kontrowersyjny prezydent Madagaskaru