Elon Musk twierdzi, że kosmici nie istnieję. Argument przeciw UFO na Twitterze

Elon Musk na Twitterze udowadnia, że kosmici nie istnieją. “Najsilniejszy argument”

Elon Musk znów próbuje udowodnić, że kosmici nie istnieją. Opublikował na Twitterze „najmocniejszy argument przeciw obcym”, a mianowicie dwa wykresy. Czy przekona tym zwolenników teorii spiskowych, że obcy nie odwiedzają Ziemi?

Elon Musk nie wierzy, że kosmici istnieją i wielokrotnie twierdził, że nie odnajdziemy w kosmosie zaawansowanych i inteligentnych form życia. CEO Tesli i SpaceX po raz kolejny wywołał burzliwą dyskusję na Twitterze, publikując dwa wykresy, mające być „najmocniejszym argumentem przeciwko kosmitom”. Na pierwszym z nich znajdują się dane, które pokazują jak na przestrzeni lat zmieniała się rozdzielczość kamer i aparatów. Na drugim wykresie widzimy dane dotyczące rozdzielczości zdjęć, na których uchwycono niezidentyfikowane obiekty latające. Podczas, gdy jakość zdjęć intensywnie rośnie, rozdzielność zdjęć UFO wciąż jest niezmiennie na tym samym niskim poziomie.

Elon Musk twierdzi, że kosmici (chyba) nie istnieją

Elon Musk prezentując wykresy postanowił prawdopodobnie zareagować na informacje o rzekomej obserwacji UFO przez załogę samolotu linii American Airlines. Być może jest to również jego komentarz dla zapowiedzi Pentagonu o ujawnieniu w 2021 roku raportów dotyczących UFO.

Elon Musk wielokrotnie twierdził, że życie pozaziemskie nie istnieje. Miliarder jest jednak dość niekonsekwentny w swoich poglądach, bo ostatnio zasugerował na Twitterze, by szukać „kosmitów” pod lodami na Europie lub pod powierzchnią Marsa, gdzie mogą żyć ekstremofile i drobnoustroje.

Co ciekawe, wcześniej stwierdził, że „obcy zbudowali piramidy”. Jednocześnie niedawno zaapelował, by nie pytać go, gdzie mogą żyć kosmici, bo nie ma o tym pojęcia. Powiedział wówczas, że jesteśmy najpewniej jedyną inteligentną formą życia w kosmosie, a jeśli jakakolwiek inna istnieje, to nie ma na to żadnych dowodów”.

Warto również przypomnieć, że Elon Musk podczas Code Conference 2016 stwierdził, że ludzie mogą żyć w wielkiej symulacji, jak w grze komputerowej. Mielibyśmy stanowić “rozrywkę” dla super rozwiniętej cywilizacji. Pewnego razu stwierdził nawet, że sam jest kosmitą…

Ludzie często mnie pytają: co sądzę o kosmitach. Odpowiadam im wtedy, że na pewno wiedziałbym, czy oni gdzieś tam są. Tymczasem nie widziałem żadnych oznak życia pozaziemskiego. Czy wojsko ukrywa kosmitów w Strefie 51? To popularny mem. Najszybszym sposobem zwiększenia funduszy na obronę byłoby ogłoszenie, że znaleźliśmy kosmitów – powiedział Elon Musk w jednym z wywiadów.

Źródło zdjęcia:

  • Elon Musk twierdzi, że kosmici nie istnieję. Argument przeciw UFO na Twitterze: YouTube/TED