UFO. Pentagon pokazał nagrania z UFO - to bylo spotkanie z kosmitami?

Były szef wywiadu USA o UFO: “rząd nie ujawnia wszystkiego, znacznie więcej przypadków”

Czy kosmici odwiedzają Ziemię? Czy amerykańskie służby ukrywają prawdę o UFO? Były Dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe ujawnił w rozmowie z FOX News, że przypadki zaobserwowania niezidentyfikowanych obiektów latających przez amerykańskich pilotów, są znacznie częstsze, niż oficjalnie podaje rząd USA.

Przypadki zauważenia UFO przez pilotów na terenie USA co jakiś czas są nagłaśniane przez media, a Pentagon zdecydował się nawet odtajnić niektóre raporty i opublikowano nagrania wideo. Tymczasem John Ratcliffe, były kongresmen, który funkcję nadzorcy służb wywiadowczych pełnił w ostatnim roku urzędowania Donalda Trumpa, w rozmowie z FOX News ujawnił, że rząd ukrywa prawdę o liczbie spotkań UFO. Dochodzi do nich znacznie częściej, niż sądzimy. Co więcej, Ratcliffe twierdzi, że niektóre przypadki są „trudne do wyjaśnienia”.

UFO w USA. Co ukrywa amerykański rząd?

Ratcliffe skomentował filmy wideo z UFO, które Pentagon ujawnił w 2020 roku. Zwrócił uwagę, że amerykańskie samoloty wojskowe i satelity są wyposażone w wiele czujników, więc wychwytują o wiele więcej niezidentyfikowanych obiektów latających, niż ujawnia się to opinii publicznej. Zawsze jednak służby starają się o jak najbardziej racjonalne i logiczne wyjaśnienie „niezwykłych zjawisk powietrznych”.

Mówimy o obiektach, które były zaobserwowane przez marynarkę lub siły powietrzne albo obrazy z satelitów, które – szczerze mówiąc – wykonują działania, które trudne są do wyjaśnienia, ruchy które trudno powtórzyć, dla których nie mamy technologii. Albo podróżują z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego – podaje Ratcliffe. (Polsat News)

Czy informacje podane przez Ratcliffe’a będą mieć wpływ na raport, który Pentagon ma opublikować do końca pierwszej połowy 2021 roku? Zapis przemycony w ustawie zawierającej pakiet pomocowy dla gospodarki podpisanej w grudniu 2020 r. zobowiązuje amerykańskie służby do opublikowania szczegółowego raportu na temat niezidentyfikowanych obiektów latających i odtajnienia dokumentów. Zdaniem Ratcliffe’a, raport będzie dotyczył przypadków spotkania z UFO na całym świecie. Oficjalnie raport i odtajnione dane mają przysłużyć się zwiększeniu bezpieczeństwa kraju.

Są przypadki, gdy pewnych zjawisk nie potrafimy wyjaśnić. Kiedy te informacje zostaną odtajnione, będę mógł powiedzieć o nich nieco więcej – zadeklarował Ratcliffe.

Źródło zdjęcia: