UFO. Pentagon pokazał nagrania z UFO - to bylo spotkanie z kosmitami?

Pentagon tworzy biuro ds. UFO. “Niewyjaśnione zjawiska, nieznana technologia”

Tajny raport Pentagonu dotyczący UFO, który od miesięcy rozpala USA, okazał się niejednoznaczny. Zastępczyni sekretarza obrony Kathleen Hicks ogłosiła, że zostanie utworzone specjalne biuro zajmujące się badaniem raportów o niezidentyfikowanych obiektach latających w pobliżu tajnych obiektów wojskowych.

Kilka miesięcy temu odtajniono raport wywiadu USA na temat UFO, ale wiele kwestii wciąż nie zostało wyjaśnionych. Pentagon poinformował, że zastępczyni sekretarza obrony Kathleen Hicks nakazała utworzenie nowego organu śledczego w biurze wywiadu i bezpieczeństwa Departamentu Obrony USA. Nowe biuro rodem z „Archiwum X” ma wyjaśnić dziwne zdarzenia w pobliżu poufnych obiektów wojskowych. Będą pracować w nim eksperci ze społeczności wojskowej i wywiadowczej. Wiadomo również, że Grupa ds. identyfikacji obiektów powietrznych i synchronizacji zarządzania (ang. Airborne Object Identification and Management Synchronization Group) będzie nadzorowana przez podsekretarza obrony ds. wywiadu, dyrektora zintegrowanych sztabów oraz urzędników z biura dyrekcji wywiadu państwowego.

Pentagon chce wyjaśnić spotkania z UFO. Powstaje “Archiwum X”

Jak podkreśla Pentagon, chociaż wiele incydentów z udziałem niezidentyfikowanych obiektów latających udało się wyjaśnić, to wiele zjawisk, w tym tych sfilmowanych przez pilotów wojskowych przelatujących w pobliżu wojskowych obszarów testowych, wciąż wymaga wyjaśnienia. Niektóre materiały wideo zostały opublikowane przez Pentagon w internecie.

Priorytetem dla nowego biura będzie badanie incydentów w pobliżu “obszarów przestrzeni powietrznej specjalnego przeznaczenia” (SUA), ściśle kontrolowanych i zablokowanych dla lotnictwa cywilnego”. Służby chcą ustalić jaka technologia była w nie zaangażowana i czy nie ma związku z działalnością krajów wrogich USA. Jednocześnie z opublikowanego raportu wynika, że większość z około 120 incydentów w ciągu ostatnich 20 lat można wyjaśnić i nie mają one nic wspólnego z nieznaną lub tajną amerykańską lub zagraniczną technologią.

Pentagon ujawnił, że nowe biuro zastąpi grupę zadaniową działającą dotąd w ramach marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i zajmować się będzie wykrywaniem i identyfikacją nietypowych obiektów latających oraz oceną stopnia zagrożeń potencjalnie przez nie wywoływanych.

Wtargnięcie jakiegokolwiek obiektu powietrznego może stanowić wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego – obawia się Kathleen Hicks. (RP.pl)

Źródło: RP.pl. AFP

Źródło zdjęcia:

  • Pentagon pokazał nagrania z UFO – to bylo spotkanie z kosmitami?: YouTube/Reuters