Diego ocalił żółwie z Galapagos

Żółw Diego ocalił swój gatunek. Seksoholik wraca do domu [WIDEO]

Żółw Diego to bohater, który ocalił swój gatunek. Słynny żółw z Galapagos NA SZCZĘŚCIE okazał się seksoholikiem z ogromnym libido. Po kilkudziesięciu latach płodzenia potomstwa został wypuszczony na wolność i wrócił do domu w Ekwadorze. Czy na emeryturze odpocznie, czy będzie “dorabiał na boku”?

Żółw Diego to 100-letni kawaler pokaźnych rozmiarów. Waży ok. 80 kilogramów. Ma prawie 90 centymetrów długości i 1,5 metra wysokości, gdy rozciągnie nogi i szyję. Stał się legendą, ponieważ uratował żółwie z Galapagos. Ok. 50 lat temu na Espanoli ten gatunek był bliski wyginięcia. Żyło tam tylko 14 przedstawicieli helonoidis hoodensis. Dwa samce były jednak zbyt oddalone od 12 samic, aby się rozmnażać. Program wspomaganego rozrodu, który miał na celu uratowanie gatunku Chelonoidis hoodensis, utworzono w połowie lat 60. XX i okazał się spektakularnym sukcesem.

Ostatnie kilkadziesiąt lat Diego spędził w ośrodku rozmnażania żółwi w Parku Narodowym Galapagos. Strażnicy na wyspie Santa Cruz uważają go za ojca co najmniej 40 proc. populacji żółwi, liczącej 2 tys. osobników.

Żółw Diego czyli seksoholik-bohater

Diego to żywa historia. Niektórzy twierdzą, że 80 lat temu został zabrany z Galapagos przez wyprawę naukową. W 1975 roku trafił z zoo w San Diego w Kalifornii do centrum hodowlanego w Ekwadorze i szybko zabrał się do roboty. Naukowcy są, zgodni, że seksoholizm żółwia ocalił zagrożony gatunek przed wyginięciem.

Żółw Diego dzięki nieposkromionemu libido niemal w pojedynkę uratował swój gatunek od wyginięcia. Pięćdziesiąt lat później populacja żółwi liczy już około 2000 sztuk. Playboy Diego spłodził nawet 800 żółwi – podaje Noizz.pl.

Żółw na emeryturze

Diego może wreszcie udać się na zasłużony odpoczynek i seksualną emeryturę. W poniedziałek, wraz 15 innymi żółwiami, wrócił do domu na wyspę Espanola. Minister środowiska Ekwadoru Proano Andrade na Twitterze napisał, że „zamknięto ważny rozdział”. Opublikował zdjęcia, na których widać żółwie umieszczane na łodzi. Wcześniej musiały przejść okres kwarantanny, by przypadkiem nie przenieść nasion, których nie ma na wyspie.

Diego to prawdziwy playboy. Hugh Hefner przy nim wymięka – pisze na Facebooku Breakfast Television Toronto.

Żółw Diego przez kilka dekad nie tylko ręce miał pełne roboty [WIDEO]

Źródło zdjęcia: