Koronawirus z kosmosu - czym jest panspermia?

Chiny i WHO zataiły informacje o koronawirusie? Wywiad ujawnia!

Zapewne nigdy nie dowiemy się jakie naprawdę jest źródło epidemii koronawirusa. Pojawiają się jednak kolejne teorie i podejrzenia, że rządy lub organizacje pozwoliły na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2. Czy Chiny i WHO są odpowiedzialne za obecny dramat? Niemiecki wywiad i media opublikowały raport zawierający poważne oskarżenia pod adresem chińskich władz.

Obecna liczba chorych i ofiar koronawirusa to wina WHO i rządu Chin? Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” ujawnił dane z raportu niemieckiego wywiadu. Jak piszą niemieccy dziennikarze, 21 stycznia podczas rozmowy telefonicznej prezydent Chin Xi Jinping miał do szefa WHO nietypową prośbę. Chciał, by Tedros Adhanom Ghebreyesus wstrzymał się z publikowaniem informacji o koronawirusie dotyczących transmisji między ludźmi.

“Taiwan News” podaje, że WHO dopiero “pod koniec stycznia 2020 roku informowała opinię międzynarodową o COVID-19”.

Chiny i WHO winne epidemii – fakty czy teorie spiskowe?

Niemiecka Federalna Służba Wywiadowcza (BND) ocenia, że przez działanie chińskiego prezydenta i zatajenie informacji, świat stracił ok. 6 tygodni w walce z patogenem z Wuhan.

WHO i oskarżenia

Światowa Organizacja Zdrowia oczywiście odpiera zarzuty i uważa, że nie istnieją dowody na szemraną współpracę z Chińczykami. Przedstawiciele WHO zapewniają, że Ghebreyesus nigdy nie rozmawiał telefonicznie z prezydentem Chin. Apelują również, by zaprzestać takich insynuacji, bo torpedują one działania organizacji mające realnie przybliżyć koniec epidemii koronawirusa.

WHO przypomina, że chińskie władze 20 stycznia oficjalnie potwierdziły przenoszenie się koronawirusa z człowieka na człowieka, więc niemickie teorie spiskowe nie mają sensu.

Donald Trump oskarża Chińczyków i WHO

To nie pierwsze takie oskarżenia pod adresem Chin i WHO. Prezydent USA Donald Trump również twierdzi, że przyczyniły się do rozwoju pandemii i nawet odciął organizacji finansowanie. Ujawnił także, że ma dowody na to, iż koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Jednocześnie, jak pisze “Forsal”, BND twierdzi, iż Trump kłamie mówiąc o “chińskim wirusie“, ponieważ chce odwrócić uwagę od nieskutecznej walki władz USA z epidemią

Światowa Organizacja Zdrowia była katastrofą. Wszystko, co mówili, było błędne i są chinocentryczni. Jedyne co robią, to zgadzają się z Chinami, bez względu na to, co Chiny robią  – powiedział Donald Trump.

Źródło zdjęcia: