Donald Trump i koronawirus

Koronawirus pochodzi z laboratorium? Trump ujawni dowody

Jakie jest prawdziwe źródło pandemii koronawirusa? Ogromne emocje budzi teoria, że patogen wydostał się z laboratorium w Wuhan, gdzie badano koronawirusy pochodzące od nietoperzy. Prezydent USA Donald Trump twierdzi, że istnieją na to dowody i zamierza je wkrótce ujawnić!

Instytut Wirusologii w Chinach to już miejsce niemal mityczne, generujące kolejne teorie spiskowe. Czy to właśnie stamtąd uwolnił się koronawirus? Prezydent USA w czwartek potwierdził, że patogen SARS-CoV-2 pochodzi z laboratorium w Wuhan. Ma na to nawet dowody!

Donald Trump o COVID-19

Na konferencji prasowej w Białym Domu dziennikarze zapytali Donalda Trump dlaczego uważa, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan. Wyznał, że widział potwierdzające to dowody, ale oczywiście jeszcze nie może ich ujawnić.

Nie mogę wam tego powiedzieć, nie wolno mi wam tego powiedzieć – stwierdził prezydent Donald Trump.

Kara dla Chin?

Amerykański polityk od dawna oskarżał Chiny o zatajenie informacji o koronawirusie przed światem i ukrywanie prawdziwej liczby ofiar, co spowodowało rozprzestrzenie się pandemii. Jednak na samych oskarżeniach nie poprzestanie. Na wspomnianej konferencji prasowej zapowiedział, że rozważa „karne cła” wobec Chin. Wcześniej wspominał już o wielomiliardowych odszkodowaniach

Prezydent USA zapowiedział, że Ameryka ustali, czy pandemia jest efektem czyjegoś błędu, czy celowym działaniem. Zapowiedział również, że świat „dowie się o wszystkim w niedalekiej przyszłości”.

Dowiecie się skąd pochodzi wirus. Mocno to badamy. Pracują nad tym naukowcy, wywiad i inni. Zbierzemy wszystkie informacje i świat dostanie odpowiedź – zapowiedział Trump (“The Guardian”)

Donald Trump wie jakie jest źródło pandemii koronawirusa. Ma dowody [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

  • Donald Trump i koronawirus: Facebook/Donald Trump Fan Club, Pixabay.com/PIRO4D