Pomnik Lenina w Niemczech - czy na świecie szykuje się powrót komunizmu?

W Niemczech stanął pomnik Lenina. “Myśliciel i bojownik o demokrację” [WIDEO]

Lenin to historia dyktatury, terroru, głodu i krwawej polityki, które pochłonęły miliony ofiar. Okazuje się jednak, że w Gelsenkirchen (Niemcy), zgodnie z prawem, postawiono pomnik Lenina. Skrajnie lewicowa Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec zapowiada, że to dopiero początek rewolucji.

O tym, że w Niemczech stanie pomnik Lenina pisał już w marcu „Deutsche Welle”. Chociaż władze Gelsenkirchen chciały zapobiec postawieniu ponaddwumetrowego posągu dyktatora, to okazały się bezradne. Zgodnie z wyrokiem Wyższego Sądu Administracyjnego w Muenster w Nadrenii Północnej-Westfalii, wzniesienie pomnika Lenina na terenie prywatnym jest dozwolone. Co więcej, jak informuje DW.com, dla żeliwnej rzeźby wodza rewolucji sowieckiej w dzielnicy Gelsenkirchen Horst nie jest wymagane żadne pozwolenie. 

 Sąd odrzucił argument władz miejskich, że pomnik kłóci się wizualnie z położonym obok zabytkowym budynkiem byłej kasy oszczędnościowej z 1930 roku. Zdaniem sądu nie obniża on także wartości zabytkowego obiektu – pisze DW.com

Marksiści w Niemczech uczcili krwawego dyktatora

Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec (Marxist-Leninist party of Germany  – MLPD) dopięła swego. Przed centralą partii stanął pomnik Lenina (1870-1924). Szefowa MLPD Gabi Fechtner twierdzi, że Lenin zasłużył na pomnik, bo był „myślicielem wyprzedzającym swoje czasy oraz bojownikiem o wolność i demokrację”. Marcin Makowski (Wirtualna Polska, Do Rzeczy) zwraca uwagę, że gdy w Niemczech pomnik otrzymał twórca gułagów, w USA obalane są postumenty Waszyngtona.

Media przypominają, że 2-metrowy pomnik Lenina powstał w Czechosłowacji w 1957 roku. Na jednym Leninie w Niemczech raczej się nie skończy. Jak zwraca uwaga „The Guardian”, Gabi Fechtner zapowiada dalsze działania i walkę z pomnikami, które są symbolem rasizmu, antysemityzmu, faszyzmu i antykomunizmu.

Człowiek, który stworzył sieć gułagów otrzymuje w Niemczech pomnik. Tymczasem w Waszyngtonie obalane są postumenty Waszyngtona. Rok 2020 to nieśmieszny mem – pisze Makowski na Twitterze.

W Niemczech odsłonięto pomnik Lenina [WIDEO]

Źródło zdjęcia: