Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosi swój koniec i następcę? Podobno doskwiera mu choroba Parkinsona

Putin odejdzie? Prezydent Rosji może mieć chorobę Parkinsona!

Władimir Putin zakończy swoją karierę jako prezydent Rosji? Pojawiają się kolejne doniesienia, że w dalszej karierze politycznej ma przeszkadzać mu choroba Parkinsona. Podobno jest gotowy już nawet następca Putina. Kreml skomentował te doniesienia.

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosi wkrótce swój koniec? Brytyjskie media podają, że rosyjski przywódca zostanie zastąpiony przez nowego władcę. Powodem ewentualnego wycofania się z życia politycznego w 2021 roku ma być podobno choroba Parkinsona. Brytyjski dziennik „The Sun” pisze, że na niektórych nagraniach zauważono u prezydenta podejrzane drżenie palców i nóg.

Koniec Putina

Koniec rosyjskiego przywódcy mógłby nastąpić również z powodów prywatnych. „The Sun” donosi, że 37-letnia gimnastyczka i partnerka prezydenta Rosji Alina Kabajewa oraz jego córki Maria i Katerina podobno naciskają, by przeszedł na polityczną emeryturę.

Obserwatorzy, którzy badali ostatnie nagrania wideo, zauważyli, że nogi prezydenta wydawały się być w ciągłym ruchu, a on sam trzymał się podłokietnika krzesła i wyglądał na cierpiącego. Jego palce również wydawały się drgać, gdy trzymał długopis i chwytał za filiżankę. Miała ona zawierać zestaw środków przeciwbólowych – pisze RMF FM.

Następca Putina

Moskiewski politolog prof. Walerij Sołowiej podsycił emocje i twierdzi, że w styczniu 2021 roku prezydent Rosji ujawni swoje plany i zaprezentuje nowego kandydata na premiera. Miałby już przygotowywać swojego następcę do przejęcia władzy w Rosji.

Stan zdrowia Putina – wieczny jak Stalin?

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował doniesienia „The Sun” i oczywiście stwierdził, że to kłamstwa. Twierdzi, że stan zdrowia prezydenta Rosji jest znakomity i zaprzecza, że przywódca choruje na Parkinsona.

Nie dość, że 68-letni prezydent nie wybiera się na wcześniejszą emeryturę, to jeszcze może do śmierci pozostać w polityce przy władzy. W parlamencie procedowana jest ustawa mająca pozwolić mu na objęcie dożywotniej funkcji senatora. Będzie miał wówczas immunitet, zapewniający mu nietykalność prawną i państwowe przywileje.

Władimir Putin rządzi w Rosji już 20 lat. Dłużej od niego władzę sprawował jedynie Józef Stalin.

Źródło zdjęcia:

Odpady z Niemiec trafią do Polski - czeka nas katastrofa ekologiczna? Previous post Odpady z Niemiec – zakopią w Polsce 40 tys. ton! „Cuchnąca i gryząca woń w okolicy”
Wybory w USA - jaki byłby Joe Biden jako prezydent Stanów Zjednoczonych? Next post Wybory w USA – co prezydent Joe Biden oznacza dla Polski i świata?