Kiedy zrozumiemy język zwierząt? Wirtualna rzeczywistość pozwoli przetłumaczyć mowę zwierząt

Naukowcy: przetłumaczymy język zwierząt. Wiemy kiedy powstanie translator

Czy może opanować i swobodnie tłumaczyć język zwierząt? Okazuje się, że wkrótce rozmowy ze zwierzętami będą możliwe. Japończycy zapowiedzieli, że rozwój nauki i technologii pozwoli na to w niedalekiej przyszłości.

Japońscy naukowcy zaprezentowali prognozy dotyczące rozwoju nauki i technologii w ciągu najbliższych 20 lat. Ich prognozy zakładają, że do 2040 roku znacznie rozwinięta zostanie wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. To umożliwi m.in. rozmawianie ze zwierzętami. „National Geographic” zwraca jednak uwagę, że podobne prognozy pojawiają się od lat 70. I do tej pory żadna się nie sprawdziła.

Jak przetłumaczyć język zwierząt?

Japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii ( Japan’s Science and Technology Ministry ) 16 czerwca na posiedzeniu rządu zatwierdziło tzw. „białą księgę”. Zawiera ona 37 prognoz dotyczących rozwoju technologii do roku 2040. Odpowiadają za nie eksperci z wielu dziedzin, w tym laureat Nagrody Nobla Akira Yoshino. Uważa on, że obecnie mamy „dramatycznie zmieniający się czas na świecie”, który sprzyja młodym naukowcom mogącym rozwiązać problemy środowiskowe i osiągnąć „zrównoważone społeczeństwo”. Ludzie zajmą się natomiast „rozważaniem człowieczeństwa”. Co więcej, urządzenia do rozszerzonej rzeczywistości mają pozwolić na dzielenie się z innymi osobami wrażeniami takimi jak smak.

Jak zrozumieć język zwierząt? Japończycy zapowiadają translator i technologiczny przełom
Jak zrozumieć język zwierząt? Japończycy zapowiadają translator i technologiczny przełom

Prognozy z „Białej księgi” zakładają, że do 2024 roku technologia VR (wirtualnej rzeczywistości) i AR (rozszerzonej rzeczywistości) będą w powszechnym użyciu i znacząco wpłyną na codziennie życie. Urządzenia VR i AR mają służyć jako „elektroniczny tłumacz na żywo” oraz wirtualne centrum informacji. Zdaniem naukowców możliwe będą bezpośrednie rozmowy ze zwierzętami.

Technologia, przyszłość i roboty

Jak informuje „National Geographic”, w naszym życiu i pracy powszechne staną się także roboty. Automatyzacja sprawi, że zrobotyzowane jednostki zastąpią ludzi w rolnictwie i hodowli zwierząt. Będą również transportowały produkty do sklepów i klientów.

W raporcie stwierdzono, że automatyzacja będzie postępować w sektorze budowlanym i produkcyjnym. W tym w fabrykach samochodów – gdzie przy cięższych pracach robotnicy zostaną zastąpieni przez maszyny. Podobnie w budownictwie – stanie się bardziej zautomatyzowane, a roboty będą wykonywać wiele podstawowych zadań – pisze „National Geographic”.

Źródło zdjęcia:

  • Jak zrozumieć język zwierząt? Japończycy zapowiadają translator i technologiczny przełom: Pixabay/Lenka Novotná
  • Kiedy zrozumiemy język zwierząt? Wirtualna rzeczywistość pozwoli przetłumaczyć mowę zwierząt: Pixabay/LUM3N
Tajwan kontra epidemia - koronawirus pokonany? Previous post Tajwan pokonał koronawirusa? „200 dni bez zakażeń lokalnych”
Siostra Kim Dzong Un przejmuje rządy w Korei Północnej? Next post Kim Dzong Un zabił żonę? Ri Sol Ju zniknęła i zastąpiła ją nowa miłość