Czy Jacek Jaworek żyje? Nowe teorie i informacje

Gdzie jest Jacek Jaworek. Policja i profiler podejrzewają, że…

Jacek Jaworek jest podejrzany o potrójne morderstwo we wsi Borowce, ale policja od roku nie może go odnaleźć. Co gorsza, rodzina obawia się, że morderca żyje i wróci, by znów zabić. Tymczasem  znany profiler ujawnia, co mogło się stać z Jackiem Jaworkiem.

10 lipca 2021 roku Jacek Jaworek dokonał potrójnego morderstwa we wsi Borowce, zabijając członków rodziny. Zastrzelił swojego brata Janusza, jego żonę Justynę i ich starszego syna Jakuba. Psychopata zniknął i od tamtej pory nikt go nie widział. Poszukuje go nie tylko polska policja, ale też Interpol. Za Jaworkiem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Na nic zdają się nagrody za jego wskazanie i portery progresywne sporządzone przez Laboratorium Kryminalistyczne komendy wojewódzkiej w Katowicach. Nie pomogły  nawet specjalne psy saksońskie zbierające trop z powietrza. Nie odnaleziono nawet broni, z której strzelał. Zniknął. Czy w ogóle żyje?

Czy Jacek Jaworek popełnił samobójstwo?

W sprawie Jacka Jaworka wypowiedział się znany profiler i psycholog Bogdan Lach. W rozmowie z TVN podejrzewa, że Jacek Jaworek prawdopodobnie popełnił samobójstwo, bo będąc pod wpływem nasilonych emocji mógł doznać „utraty zdolności intelektulanych”.

Mało prawdopodobne jest, że ukrywa się w lesie lub w jakiejś kryjówce. Nie ma żadnych dowodów, że ktoś mógł mu pomóc w ucieczce – stwierdza Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Dopiero jak emocje opadały, zaczął się konfrontować z tym, co się stało. Wtedy też dochodzi czasem do refleksji, by zakończyć swoje życie. Czasem ta refleksja dochodzi po dwóch godzinach, a czasem po trzech dniach – stwierdził Bogdan Lach.

Policja twierdzi jednak, że psychopatyczny glazurnik z Borowców prawdopodobnie żyje, o czym mówił w rozmowie z „Faktem” Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Policja opiera swoje przypuszczania na „okolicznościach i portrecie psychologicznym” Jacka Jaworka. W oparciu o zeznania rodziny ustalono, że Jaworek nie jest osobą skłonną do samobójstwa.

Jeśli Jacek Jaworek żyje, to może być bardzo zła wiadomość dla jego rodziny. Bliscy Jaworka wyznali w mediach, że obawiają się jego powrotu i kolejnego morderstwa. 

Śledczy są pewni, że Jaworek działał spontanicznie. Pozostawił saszetkę z dokumentami, samochód. Nie zabrał leków na cukrzycę i dnę moczanową. W domu po zabójstwie wszystko było tak, jakby życie tylko na chwilę zamarło – informuje Fakt.

Źródło zdjęcia:

  • Jeffrey Dahmer – kimb ył naprawdę? Czy serial Netflixa dobrze przedstawił seryjnego mordercę?: Netflix,Wikimedia Commons
  • Kara śmierci w USA i nowa metoda. Morderca Alan Eugen Miller zostanie poddany eksperymentalnej egzekucji: 4711018 from Pixabay
  • Che Guevara to obecnie symbol popkultury i rewolucji, który często pojawia się na koszulkach. Czy osoby uważającego za idola są świadome, że to sadystyczny morderca?: Image by jo bi from Pixabay
  • Amerykański milioner Robert Durst to serujny morderca? Skazali go za zabicie kobiety, ale ofiar może być więcej: YouTube/NBC News (screen)
  • Czy Jacek Jaworek żyje? Nowe teorie i informacje: Materiały Policyjne