Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo

Korea Północna zapowiada “wyprzedzające ataki nuklearne”

Korea Północna znów grozi światu. Kim Dzong Un ogłosił, że jego kraj to „atomowe mocarstwo” i ustalił nowe prawo. Od teraz może przeprowadzać „wyprzedzający ataki nuklearne”, gdy uzna, że ktoś zagraża Korei Północnej.

Korea Północna bezkarnie wystrzeliwuje kolejne pociski balistyczne i odgraża się światu atomowym holokaustem. Kim Dzong Un i jego siostra zapowiedzieli również intensywny rozwój północnokoreańskiego programu atomowego, chociaż w Korei Północnej trwa makabryczna klęska głodu. Jak donoszą CNN i Koreańska Centralna Agencja Prasowa, dyktator 8 września 2020 roku przyznał sobie prawo, by przeprowadzać „wyprzedzające ataki nuklearne”, gdy uzna, że ktoś zagraża reżimowi.

Korea Północna grozi wojną atomową. Kim Dzong Un i nowa doktryna atomowa

Kim Dzong Un ogłosił, że Korea Północna „nieodwracalnie stała się atomowym mocarstwem i nigdy nie zrezygnuje z broni jądrowej”. Co więcej, denuklearyzacja nie wchodzi w grę i nigdy już nie będą prowadzone żadne negocjacje w tej sprawie jak za czasów Trumpa. Dyktator dodał również, że władze USA dążą do upadku północnokoreańskiego rządu.

Broń atomowa została oficjalnie uznana za „środek obrony narodowej”. Nowe prawo zabrania również Korei Północnej dzielenia się technologią broni jądrowej z innymi krajami.

Zdaniem USA, może to oznaczać, że Kim Dzong Un, wbrew zakazom nałożonym przez ONZ, zamierza przeprowadzić kolejny test broni nuklearnej. Ostatni taki test Korea Północna przeprowadziła w 2017 roku.

Agencja Reutera już miesiąc temu ujawniła fragment tajnego raportu ONZ, z którego wynika, że Korea Północna „wykazuje coraz większe zdolności do produkcji materiałów rozszczepialnych w ośrodku w Jongbjon” i przygotowuje się do siódmej próby jądrowej. Wiadomo również, że Kim Dzong Un przyspieszył prace w ramach programów rakietowych, które  rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku.

Największe znaczenie w tworzeniu prawa dotyczącego polityki w zakresie broni jądrowej ma wyznaczenie nieodwracalnej linii, aby nie było możliwości targowania się w sprawie naszej broni jądrowej — powiedział Kim w przemówieniu do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego. (Business Insider)

Źródło zdjęcia:

  • Kim Dzong Un i Korea Północna – ciekawostki i informacje: Victoria_rt from Pixabay
  • Siostra Kim Dzong Un przejmuje rządy w Korei Północnej?: Pixabay
  • Korea Północna i pranie brudnych pieniędzy – Kim Dzong Un oszukał amerykańskie banki?: Facebook/Editorial vocab
  • Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo: YouTube/ naTemat.pl