Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo

Korea Północna i kryzys głodu. “Ludzie znikają”

Korea Północna i narastający kryzys głodu. Jak donosi południowokoreański portal Daily NK, wsie i miasteczka w Korei Północnej zaczynają zmagać się ze śmiercią głodową, a „ludzie zaczynają znikać”.

Korea Północna zmaga się z coraz większym kryzysem głodu. Wcześniej odnotowano już przypadki, gdy ludzie zabijali się za jedzenie, a żołnierzom rozkazano za wszelką cenę zdobyć pożywienie dla swoich jednostek wojskowych. Daily NK podaje, powołując się na swoich północnokoreańskich informatorów, że polityka izolacjonizmu i długotrwałe zamknięcie granicy z Chinami (jedyny kanał handlowy) z powodu epidemii COVID-19 zaczyna zbierać śmiertelne żniwo. Zamarł także przemyt, który dla wielu osób był źródłem dochodów i pożywienia.

Korea Północna walczy z głodem. Kim Dzong Un i jego polityka

Jak Kim Dzong Un radzi sobie z kryzysem głodu? Reżim zalecił, by mieszkańcy mniejszych miejscowości organizowali samopomoc sąsiedzką. Przez ministerstwo opieki społecznej organizowane są wykłady propagandowe i zaleca się, by obywatele odpowiednio wcześniej wykrywali, w których domach ludzie głodują.

Kim Dzong Un oficjanie ogłosił też wojnę z głodem, zabraniając m.in.wypiekania chleba i ciastek ryżowych, a do tego rozkazano, by żywić się owocami i warzywami. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, obowiązuje zakaz przemieszczania się po kraju, co zabija handel i uderza w rolnictwo oraz dostawy żywności. Ceny jedzenia stały się nieosiągalne dla wielu obywateli.

Błagania o jedzenie pośród sąsiadów było tak powszechne, że przestano zwracać na to uwagę. Alarmujące stało się, gdy z domu mieszkańców, którzy szukali pożywienia, przestał unosić się dym. Mieszkańcy prowincji Chagang twierdzą, że od stycznia do marca br. umarło z głodu około 40 osób. Ludzie mają ‘po cichu znikać – ujawnia Dailny NK.

Daily NK podaje, że w połowie stycznia 2022 roku tymczasowo ponownie uruchomiono transgraniczny ruch towarowy. Niestety, chociaż z Chin mają docierać pociągi towarowe pełne mąki i ryżu, to przejmowane przez reżim i obywatele nic z tego nie dostają. Jak dodaje Wirtualna Polska, „w lutym 2022, z okazji rocznicy urodzin zmarłego przywódcy Kim Dzong Ila, kadry z Pjongjangu otrzymały od władz prezenty w postaci wieprzowiny, jajek, owoców morza, owoców i warzyw”.

Wyspa Nazino czyli wyspa kanibali. Mroczna historia Rosji

Historia Rosji przypomina scenariusz horroru, czego przykładem jest wyspa Nazino. Stalin zapowiedział rozwiązanie problemu opozycjonistów i ruszył “Plan Jagody”

Wielki Głód na Ukrainie. Dlaczego Stalin wywołał Hołodomor?

Wielki Głód na Ukrainie. Dlaczego Stalin wywołał Hołodomor i jaka była liczba ofiar tej potwornej zbrodni? Mroczna historia Ukrainy i komunizmu

Populacja ludzi na Ziemi osiągnęła 8 miliardów. Raport ONZ

Jak wynika z najnowszego raportu ONZ “World Population Prospects 2022”, 15 listopada 2022 roku populacja ludzi na Ziemi wyniosła 8 miliardów. Szykuje się globalny kryzys i wielki głód?

Mao Zedong zarządził “Wielki Skok Naprzód” i zagłodził 45 mln ludzi. Mroczna historia Chin

Mao Zedong, gdy zarządził w Chinach „Wielki Skok Naprzód”, rozpętał horror, Mroczna historia Chin i wielki głód. Liczba ofiar chińskich komunistów przeraża.

Historycy uznali rok 536 za “najgorszy rok w historii”. Kataklizmy, wojny, głód i plagi

Sądzicie, że rok 2020 był zły? Chyba nie wiecie jak straszny był rok 536. Prof. McCormick uznał, że to najgorszy rok w historii. Plagi, epidemie, wojny i głód!

Chiny i wojna z wróblami. Zginęły miliony ludzi

Chiny i historia komunizmu. Gdy komuniści i Mao Zedong przejęli władzę w Chinach, zaczęła się wojna z wróblami. Milionowa liczba ofiar!

Źródło zdjęcia: