Korea Północna i wielki głód. Polityka Kim Dzong Una zbiera śmiertelne żniwo

Korea Północna i kryzys głodu. „Ludzie znikają”

Korea Północna i narastający kryzys głodu. Jak donosi południowokoreański portal Daily NK, wsie i miasteczka w Korei Północnej zaczynają zmagać się ze śmiercią głodową, a „ludzie zaczynają znikać”.

Korea Północna zmaga się z coraz większym kryzysem głodu. Wcześniej odnotowano już przypadki, gdy ludzie zabijali się za jedzenie, a żołnierzom rozkazano za wszelką cenę zdobyć pożywienie dla swoich jednostek wojskowych. Daily NK podaje, powołując się na swoich północnokoreańskich informatorów, że polityka izolacjonizmu i długotrwałe zamknięcie granicy z Chinami (jedyny kanał handlowy) z powodu epidemii COVID-19 zaczyna zbierać śmiertelne żniwo. Zamarł także przemyt, który dla wielu osób był źródłem dochodów i pożywienia.

Korea Północna walczy z głodem. Kim Dzong Un i jego polityka

Jak Kim Dzong Un radzi sobie z kryzysem głodu? Reżim zalecił, by mieszkańcy mniejszych miejscowości organizowali samopomoc sąsiedzką. Przez ministerstwo opieki społecznej organizowane są wykłady propagandowe i zaleca się, by obywatele odpowiednio wcześniej wykrywali, w których domach ludzie głodują.

Kim Dzong Un oficjanie ogłosił też wojnę z głodem, zabraniając m.in.wypiekania chleba i ciastek ryżowych, a do tego rozkazano, by żywić się owocami i warzywami. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, obowiązuje zakaz przemieszczania się po kraju, co zabija handel i uderza w rolnictwo oraz dostawy żywności. Ceny jedzenia stały się nieosiągalne dla wielu obywateli.

Błagania o jedzenie pośród sąsiadów było tak powszechne, że przestano zwracać na to uwagę. Alarmujące stało się, gdy z domu mieszkańców, którzy szukali pożywienia, przestał unosić się dym. Mieszkańcy prowincji Chagang twierdzą, że od stycznia do marca br. umarło z głodu około 40 osób. Ludzie mają 'po cichu znikać – ujawnia Dailny NK.

Daily NK podaje, że w połowie stycznia 2022 roku tymczasowo ponownie uruchomiono transgraniczny ruch towarowy. Niestety, chociaż z Chin mają docierać pociągi towarowe pełne mąki i ryżu, to przejmowane przez reżim i obywatele nic z tego nie dostają. Jak dodaje Wirtualna Polska, „w lutym 2022, z okazji rocznicy urodzin zmarłego przywódcy Kim Dzong Ila, kadry z Pjongjangu otrzymały od władz prezenty w postaci wieprzowiny, jajek, owoców morza, owoców i warzyw”.

Wyspa Nazino czyli wyspa kanibali. Mroczna historia Rosji

Historia Rosji przypomina scenariusz horroru, czego przykładem jest wyspa Nazino. Stalin zapowiedział rozwiązanie problemu opozycjonistów i ruszył „Plan Jagody”

Wielki Głód na Ukrainie. Dlaczego Stalin wywołał Hołodomor?

Wielki Głód na Ukrainie. Dlaczego Stalin wywołał Hołodomor i jaka była liczba ofiar tej potwornej zbrodni? Mroczna historia Ukrainy i komunizmu

Populacja ludzi na Ziemi osiągnęła 8 miliardów. Raport ONZ

Jak wynika z najnowszego raportu ONZ „World Population Prospects 2022”, 15 listopada 2022 roku populacja ludzi na Ziemi wyniosła 8 miliardów. Szykuje się globalny kryzys i wielki głód?

Mao Zedong zarządził "Wielki Skok Naprzód" i zagłodził 45 mln ludzi. Mroczna historia Chin

Mao Zedong, gdy zarządził w Chinach „Wielki Skok Naprzód”, rozpętał horror, Mroczna historia Chin i wielki głód. Liczba ofiar chińskich komunistów przeraża.

Historycy uznali rok 536 za "najgorszy rok w historii". Kataklizmy, wojny, głód i plagi

Sądzicie, że rok 2020 był zły? Chyba nie wiecie jak straszny był rok 536. Prof. McCormick uznał, że to najgorszy rok w historii. Plagi, epidemie, wojny i głód!

Chiny i wojna z wróblami. Zginęły miliony ludzi

Chiny i historia komunizmu. Gdy komuniści i Mao Zedong przejęli władzę w Chinach, zaczęła się wojna z wróblami. Milionowa liczba ofiar!

Źródło zdjęcia:

Elon Musk wymienia największe zagrożenia dla ludzkości. Pokonają nas spadek urodzeń i sztuczna inteligencja? Previous post Elon Musk wymienia największe zagrożenia dla ludzkości. Ile czasu nam zostało?
Wirus Zika przechodzi kolejne mutacje. Czeka nas nowa pandemia? Next post Wirus Zika to następna pandemia? Naukowcy ostrzegają przed mutacjami