UFO dom na sprzedaż - rynek nieruchomości nie z tej ziemi

Można zamieszkać w UFO. Sprzedają niezwykły przenośny dom [WIDEO]

Kosmici, teorie spiskowe, porwanie przez obcych, dowody na istnienie UFO… jeśli to wasza pasja, Nowa Zelandia jest dla was idealnym miejscem do zamieszkania. Można tam kupić futurystyczny dom przypominający latający spodek. Nowozelandzki rynek nieruchomości ma iście kosmiczną ofertę.

Chcecie poczuć się jak kosmici i zamieszkać w UFO? W takim razie zapraszamy do Nowej Zelandii, gdzie można kupić dom stylizowany na statek kosmiczny. Zlokalizowany jest w Christchurch w Ōtautahi, ale transport nie jest problemem. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, musicie się pospieszyć. W kraju zostało już tylko mniej niż 10 takich oryginalnych budynków, a ten który obecnie jest na sprzedaż, to jeden z pierwszych egzemplarzy.

UFO mieszkanie na sprzedaż

UFO-domy zaprojektował fiński architekt Matti Suuronen w 1968 roku. Są wykonane z włókna szklanego, które wzmocniono specjalnym wytrzymałym plastikiem. Każdy ma 4 metry wysokości i średnicę 8 metrów. Co ciekawe, jest to konstrukcja, którą można dowolnie przemieszczać.

Jak opisuje portal Design Boom, statek kosmiczny, który możecie kupić, ma oryginalne tabliczki i umeblowanie (marimekko couches) z lat 60. Firma, która go sprzedaje, ostrzega jednak, że właz (drzwi) ma już swoje lata i może ulec awarii. Warto wspomnieć, że jak na latający spodek przystało, okna się nie otwierają. Te niedogodności rekompensuje jednak panoramiczny widok.

Oferta nie z tej ziemi

Gdy produkowano mieszkania Futuro, ludzie byli zafascynowali plastikiem i małymi tanimi domami. W 1969 roku odbyło się też pierwszą lądowanie człowieka na Księżycu. Prefabrykowane domy o futurystycznym kształcie idealnie wpisały się w ówczesne trendy.

Domy w kształcie latających spodków produkowano w Nowej Zelandii w latach 60. i 70. Produkcja była zlokalizowana właśnie w Christchurch i odpowiadała za nią firma Futuro Homes LTD. Reklamowano je jako „idealne dla przeciętnego Marsjanina z żoną i dójką dzieci”. Powstało w sumie 100 takich konstrukcji, z czego do dzisiaj zachowało się ich jedynie 63 i znajdują się w różnych miejscach świata.

UFO w Polsce

Chcielibyście zamieszkać w UFO w Polsce? Nie ma problemu. Firma King House Removals zapewnia, że jest w stanie dostarczyć wam taki budynek w dowolne miejsce na świecie.

Cena latającego spodka? Kto da najwięcej.

Domy Futuro czyli dom w kształcie UFO

1972: Nationwide: Spaceship House

#OnThisDay 1972: „This luxury detached flying saucer, so ideal for the average Martian with a wife and two kids.” Nationwide visited a house that looked more like a home for a Gallifreyan than a human.

Opublikowany przez BBC Archive Piątek, 20 września 2019

Źródło zdjęcia:

Twórca „Scooby-Doo” Ken Spears nie żyje Previous post Zmarł twórca Scooby-Doo. Nie żyje Ken Spears
Filipiny i tajfun Ulysses - trwa ewakuacja, ale problemem staje się koronawirus Next post Tajfun Ulysses uderzy w Filipiny. Ewakuowali 12 tysięcy osób