Francuskie radio France Kulture oskarża Polskę o zbrodnie III Rzeszy i wspomina "polskie obozy śmierci"

Francuskie radio sugeruje odpowiedzialność Polski za zbrodnie III Rzeszy

Historia II wojny światowej po raz kolejny jest przekazywana w sposób, który oskarża Polskę. Francuskie radio France Culture zasugerowało, że Polacy mogą być współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy i okropieństwa, których dopuścili się Niemcy podczas ostatniej wojny. Wspomniano również „polskie obozy śmierci”.

Historia II wojny światowej przedstawiona w zaskakujący sposób przez Francuskie radio publiczne France Culture. Opublikowało materiał, w którym stwierdzono, iż „Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę”. Wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiedział reakcję ambasady polskiej we Francji. Na Twitterze oświadczył, że „nie ma zgody na tak jawne i bezczelne fałszowanie historii i atakowanie Polski fake newsami” Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych zapowiedział, że reakcja dyplomatyczna to za mało i zostaną podjęte kroki prawne.

France Culture oskarża Polaków o zbrodnie III Rzeszy

W materiale France Culture pojawiło się również zdjęcie przedstawiające Wolne Miasto Gdańsk w 1939 roku, które udekorowane było flagami III Rzeszy. Podpisano je jako „Polska, Gdańsk”. Zwrócono także uwagę, że polski rząd chciał karać za używanie stwierdzenia „polskie obozy śmierci”, a Izrael oskarżał nasz kraj o „wolę zmiany historii”.

Jak informuje Polsat News, France Culture 9 lutego podało również, że „Polska stawia historyków przed sądem”, a jako przykład wspomniano sprawę prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego, którym warszawski Sąd Okręgowy nakazał przeprosić za informację umieszczoną w książce „Dalej jest noc”. Filomena Leszczyńska, bratanica jednej z opisywanych w książce osób, domagała się również 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia, ale żądanie zostało odrzucone przez sąd.

Polska historia jest w centrum wielu międzynarodowych incydentów z ustawą z 2018 r., która chciała potępić wszystkich, którzy przypisywaliby odpowiedzialność lub współodpowiedzialność narodu lub państwa polskiego za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką – dodaje France Culture.

Źródło zdjęcia:

  • Francuskie radio France Kulture oskarża Polskę o zbrodnie III Rzeszy i wspomina „polskie obozy śmierci”: Peter Tóth z Pixabay
Japonia i kolejne trzęsienie ziemi. Elektrownia Fukushima zagrożona? Previous post Fukushima i kolejne trzęsienie ziemi. Wyciekła skażona woda w elektrowni [WIDEO]
Jak wyginęły dinozaury? Naukowcy mają nową hipotezę skąd nadleciała kometa Next post Skąd pochodziła kometa, która zabiła dinozaury? Nowa hipoteza i badania