Pentagon i tajny raport nt. UFO. Co ukrywa amerykański rząd?

Tajny raport Pentagonu o UFO i nowe przecieki. “Zagrożenie bezpieczeństwa USA”

Członkowie komisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu otrzymali w środę specjalny briefing na temat raportu Pentagonu, który dotyczy niewyjaśnionych zjawisk powietrznych. Czy UFO może stanowić zagrożenie dla amerykańskich żołnierzy?

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany raport Pentagonu dotyczący spotkań pilotów z UFO. Członkowie komisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu na tajnej sesji zapoznali się w środę z briefingiem dotyczącym raportu. Na łamach New York Post czytamy, że wyrazili zaniepokojenie, iż „niewyjaśnione zjawiska powietrzne” mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa żołnierzy amerykańskich i bezpieczeństwa narodowego, niezależnie od ich pochodzenia.

UFO w USA. Co jest w raporcie Pentagonu?

Nie wiemy jakie dokladnie informacje przekazano na sesji. Szef komisji Adam Schiff z Kalifornii powiedział jedynie, że „spotkanie było pouczające i interesujące”. Wyjawił również, że dowiedział się wielu nowych rzeczy, ale nie zamierza zdradzać mediom szczegółów. Demokrata Mike Quigley dodał, że raport Pentagonu pokazuje jak poważnie traktowana jest kwestia UFO. Jego zdaniem z tematu niewyjaśnionych zjawisk powietrznych „zdjęto piętno”, a do tego jest to największa zmiana polityki z jaką spotkał się w swojej karierze. Enigmatycznie stwierdził również, że „istnieją rzeczy, których nie potrafimy wyjaśnić”, a na wiele związanych z nim pytań wspomniany raport nie odpowie, co może spowodować zawód opinii publicznej.

Traktujemy ten problem poważnie w zakresie bezpieczeństwa personelu sił USA i bezpieczeństwa narodowego, więc chcemy wiedzieć, z czym mamy do czynienia – podsumował briefing  Demokrata Sean Patrick Maloney.

Jak przypomina Polsat News, na postawie zawartych przez Kongres w ustawie o pakiecie pomocy koronawirusowej, Pentagon musi przedstawić  publiczny raport na temat wiedzy o niewyjaśnionych zjawiskach powietrznych, którą dysponuje. Czy raport zawiera sensacyjne informacje o kosmitach i pozaziemskich obiektach latających? Jak ujawniły osoby, które miały wgląd w raport, nie ma w nim dowodów na pozaziemskie pochodzenie tajemniczych obiektów. Wykluczono również, że  są one efektem  tajnych projektów technologicznych USA.

The New York Times ujawnia natomiast, że Pentagon nie jest w stanie wyjaśnić o jakich obiektach latających informują wojskowi, którzy się z nimi zetknęli. Dziennikarze NYT piszą także, że ekspertom nie udało się wyjaśnić dziwnych manewrów wykonywanych w locie przez te obiekty. Wiadomo również, że raport Pentagonu ma być poświęcony analizie ponad 120 spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, do których doszło w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Niektóre z obiektów wyróżniały się nadzwyczajną prędkością lotu i niesamowitą zwrotnością.

W rozmowie z New York Times jeden z wysokich przedstawicieli administracji waszyngtońskiej stwierdził, że UFO może być związane z chińskimi lub rosyjskimi eksperymentami w dziedzinie prędkości hipersonicznej. Jednocześnie od jakiegoś czasu rząd USA publikuje nagrania wideo przedstawiające spotkania pilotów z UFO. Nie brakuje głosów, że tym samym Pentagon przygotowuje opinię publiczną na ujawnienie wkrótce szokujących informacji.

Źródło zdjęcia: