Pentagon stworzył podskórny chip, który wykrywa zakażenie COVID-19 i wykonuje nieustanne badanie krwi

Pentagon opracował chip wykrywający COVID-19. Chcą go umieszczać pod skórą [WIDEO]

COVID-19 i szczepionki to liczne teorie spiskowe, wedle których Bill Gates i reptilianie chcą wszczepiać ludziom chipy. Tymczasem naukowcy zatrudnieni w Pentagonie stworzyli chip, który po wszczepieniu pod skórę ma wykrywać COVID-19. Jest już w ostatniej fazie badań.

Pentagon i Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) ogłosili opracowanie nowej technologii wykrywania COVID-19. Jak wyjaśnia dr Matt Hepburn, lekarz chorób zakaźnych i emerytowany pułkownik amerykańskiej armii, chodzi o specjalny chip, który wszczepia się pod skórę. Pozwala on wykryć koronawirusa SARS-CoV-2 na długo przed wywołaniem pandemii.

DARPA, Pentagon i podskórny chip wykrywający zakażenie COVID-19

Jak wyjaśnia Focus.pl, DARPA od dawna pracuje nad nowymi technologiami i innowacyjnymi sposobami walki z zagrożeniami epidemicznymi. Najnowszym dziełem jest wspomniany chip, który ma konsystencję przypominającą żel. Gdy znajdzie się pod skórą człowieka, nieustannie bada jego krew pod kątem obecności COVID-19. Gdy wykrywa określone reakcje chemiczne, wysyła sygnał alarmowy. Zdaniem dr Hepburna, przypomina to działania kontrolki awarii w samochodzie.

W środku zamontowany jest transmiter. Gdy wykryte zostanie zakażenie koronawirusem, włącza się alarm, że wkrótce mogą wystąpić objawy koronawirusa – wyjaśnia dr Hepburn. (60 Minutes)

DARPA podkreśla, że to rozwiązania pozwoli diametralnie ograniczyć transmisję patogenu, ponieważ poinformuje o zakażeniu osoby, które przechodzą koronawirusa bezobjawowo i są nieświadome zagrożenia, jakie stanowią dla innych. Jak wspomniał dr Hepburn, w przyszłości „chip pozwoli także wykryć pacjenta zero przed wybuchem pandemii”.

Przedstawiciele Pentagonu zdają sobie sprawę jaki popłoch wywołali wśród zwolenników teorii spiskowych. Zapewniają jednak, że chip służy jedynie do wykrywania zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Technologia obecnie jest już w końcowej fazie badań.

DARPA w dużej mierze przyczyniła się do szybkiego opracowania szczepionki przeciw COVID-19. Agencja od lat prowadzi badania mające na celu wyszukiwanie innowacyjnych sposobów walki z potencjalnymi zagrożeniami. Efekty ich pracy często wykraczają poza dotychczasowe osiągnięcia nauki – opisuje Focus.pl.

Rozmowę z doktorem Hepburnem na temat wspomnianego chipu telewizja CBS przeprowadziła na lotniskowcu Theodore Roosevelt, gdzie w ubiegłym roku blisko 1,3 tys. członków załogi zakaziło się wirusem.

Zespół naukowy podlegający Hepburnowi stworzył również specjalny filtr, który umieszcza się w maszynie do dializy i który usuwa wirusa z krwi. Amerykańska Agencji Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na używanie tego urządzenia. W USA pomaga on około 300 pacjentom, którzy są w krytycznym stanie.

Chip wykrywający zakażenie koronawirusem [WIDEO]

Źródło zdjęcia:

Start rakiety Falcon 9 - NASA i SpaceX odniosą kosmiczny sukces? Previous post Elon Musk: sztuczna inteligencja to „Nieśmiertelny dyktator, nie pokonamy jej”
Telefony Huawei podsłuchiwane? Skandal w Holandii, sieć komórkowa się tłumaczy Next post Firma Huawei podsłuchiwała 6,5 mln osób poprzez telefony? „Sieć komórkowa przez 10 lat tolerowała tę możliwość”