Kim Dzong Un i Korea Północna - ciekawostki i informacje. Kto zastąpi Kim Dzong Una?

Zniknięcie Kim Dzong Una to podstęp? “Szykują się czystki”

Dlaczego Kim zniknął? Gdy cały świat przygotowywał się na historyczny komunikat „Kim Dzong Un nie żyje”, komunistyczny dyktator prawdopodobnie układał diaboliczny plan i sporządzał listę ofiar. Szykują się wielkie czystki w Korei Północnej?

Co się działo z Kimem? Liczne źródła donosiły, że Kim Dzong Un był w stanie wegetatywnym po nieudanej operacji serca, a nawet, że wykończył go koronawirus. Koniec jednak z teoriami spiskowymi. W piątek agencja KCNA opublikowała zdjęcia Kim Dzong Una na uroczystości otwarcia nowej fabryki nawozów w mieście Sunchon. Dyktator żyje, ale jego nielojalni podwładni być może już nie. Korea Północna spłynie krwią?

Zabijanie to był od zawsze jego sposób na demonstrację siły. Przekaz jest jasny – ocenia prof. Natasha Lindstaedt z University of Essex. (The Mirror)

Czystki i egzekucje w Korei Północnej?

Liczne media noszą, że Kim celowo zniknął i nie pojawił się na jednym z najważniejszych świąt w państwie, czyli urodzinach swojego dziadka Kim Ir Sena. James Morrow ze Sky News Australia podejrzewa, że chciał w ten sposób sprawdzić jak na jego śmierć zareagują północnokoreańskie elity. Zdaniem dziennikarza był to “klasyczny stalinowski manewr” i “trzeba się spodziewać czystek w Korei Północnej”.

Kim Dzong Un może w brutalny sposób oczyścić kraj z nieprzychylnych sobie ludzi i nikt nie może czuć się bezpiecznie. W 2013 roku pozbył się przecież swojego wuja Yang Song Taeka. Tym razem na celowniku może być jego siostra i prawa ręka, czyli Kim Jo Dzong. Światowe media namaściły ją już na następcę dyktatora. Czy przywódca reżimu uzna ją za potencjalne zagrożenie?

Najmniejsze nieposłuszeństwo lub sprzeciw będą ukarane. Szykują się publiczne egzekucje albo wysyłki do obozów pracy. To się skończy rozlewem krwi i terrorem – przewiduje informator portalu “The Sun”.

Źródło zdjęcia: