Korea Północna i wielki głód - Kim Dzong Un ogłasza kryzys i nakazuje oszczędzanie żywności

Korea Północna ukrywa przed obywatelami, że istnieje szczepionka na COVID-19

Jak twierdzi Korea Północna, całkowicie ominęła ją pandemia COVID-19. Zagrożenie epidemiczne stało się jednak pretekstem do wprowadzenialockdownu i brutalnej walki z kryzysem. Okazuje się, że Kim Dzong Un ukrywa przed obywatelami istnienie szczepionki, by zachować władzę absolutną.

Korea Północna ogłosiła oficjalnie, że od początku pandemii nie odnotowała ŻADNEGO przypadku COVID-19. Kim Dzon Un wprowadził jednak ostre restrykcje, lockdown i rozpoczął wojnę z głodem, by powstrzymać ewentualną transmisję koronawirusa SARS-CoV-2. Jak ujawnia rosyjski dyplomata Aleksander Matsegora, który pełni służbę w Korei Północnej, reżim ukrywa przed obywatelami wiele informacji o pandemii, w tym fakt istnienia szczepionek na COVID-19.

Korea Północna ukrywa, że istnieje szczepionka na COVID-19. Jaki cel ma Kim Dzong Un?

Matsegora to jeden z nielicznych dyplomatów, którzy zdecydowali się pozostać w Korei Północnej po wybuchu pandemii COVID-19. W rozmowie z rosyjską agencją informacyjną TASS ujawnił, że Kim Dzong Un ukrywa przed Koreańczykami istnienie szczepionki na COVID-19, bo nie chce robić im nadziei na koniec walki z wirusem. Obawia się, że mogliby zacząć łamać obostrzenia. Znawca Korei Północnej Martyn Williams dodał, że prawdopodobnie temat szczepionki na COVID-19 pojawi się w północnokoreańskich mediach dopiero, gdy Korea Północna „bohatersko” stworzy jej własną wersję.

W ogóle nie mówi się o tych wszystkich szczepionkach, które zostały opracowane za granicą. Może dlatego, że nie chcą, aby ludzie uspokoili się i nabrali nadziei na lepszą przyszłość – spekuluje Aleksander Matsegora w rozmowie z TASS. (O2.pl)

Co ciekawe, podobnego zdania jest południowokoreański działacz na rzecz praw człowieka w Korei Północnej Sokeel Park. Twierdzi, że dopóki mieszkańcy Korei Północnej uważają, że lockdown i ostre restrykcje są jednym sposobem walki z COVID-19, będą tolerować odbieranie im resztek wolności przez reżim. Wojna z wirusem sprawia, że nie oburzają się na rosnący kryzys gospodarczy i bolesne konsekwencje obostrzeń. Jednocześnie, jak podaje The Mirror, północnokoreańskie media przekazują obywatelom dramatyczne relacje ze świata o rosnącej liczbie zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Emitowane są wywiady z przerażonymi pracownikami medycznymi i osobami zakażonymi covidem, w których role wcielają się aktorzy.

Korea Północna i lockdown – koronawirus opłaca się władzy

Sokeel Park cytowany przez „Mirror” stwierdził, że „reakcja Korei Północnej na pandemię COVID-19 była ekstremalna”, powodując potężny kryzys gospodarczy oraz głód w kraju, który dotyka zarówno biednych i bogatych Koreańczyków. Jego zdaniem „dopóki mieszkańcy Korei Północnej uważają, że takie cierpienie jest nieuniknione i konieczne, tak długo ekstremalne obostrzenia znajdą uzasadnienie”. Gdyby dowiedzieli się, że istnieje szczepionka na COVID-19 i kolejne kraje zaczynają wygrywać z patogenem, autorytet Kim Dzong Una zostałby podważony.

Źródło zdjęcia:

Greta Thunberg przekaże pieniądze dla WHO, by walczyć z COVID-19 i szczepionkowym nacjonalizmem Previous post Greta Thunberg przekaże pieniądze dla WHO na „walkę ze szczepionkowym nacjonalizmem”
Derek Chauvin WINNY zabicia George'a Floyda Next post Derek Chauvin WINNY zabicia George’a Floyda. Jest WYROK