Korea Północna i wielki głód - Kim Dzong Un ogłasza kryzys i nakazuje oszczędzanie żywności

Korea Północna do WHO: ZERO przypadków COVID-19

Korea Północna całkowicie wolna od COVID-19? Reżim przesłał do WHO raport, w którym informuje, że od początku pandemii do kwietnia 2021 roku nie odnotował żadnego przypadku koronawirusa SARS-CoV-2.

Korea Północna to kraj cudów, w którym wszystko jest możliwe. Kim Dzong-Un jest tak boski, że się nie wypróżnia, a COVID-19 nie istnieje. Jak ujawnia agencja The Associated Press, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) otrzymała raport od północnokoreańskiego reżimu dotyczący przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Okazuje się, że od początku pandemii do 1 kwietnia 2021 roku w Korei Północnej nie odnotowano ani jednego zakażenia koronawirusem. Korea Północna w raporcie podała, że do tej pory testom na COVID-19 poddano 23121 obywateli. Ani jeden wynik nie okazał się pozytywny.

Korea Północna wolna od COVID-19? Reżim nie tylko sanitarny

Gdy na świecie pojawiły się pierwsze zakażenia koronawirusem SARs-CoV-2, Korea Północna ogłosiła walkę z wirusem „sprawą narodowego istnienia”. W styczniu 2021 roku niemal całkowicie zamknięto granice, nie przyjmowani są turyści, a osoby z podejrzanymi objawami są natychmiast izolowane. Ogłoszono również, że sportowcy z Korei Północnej z powodu zagrożenia epidemicznego nie wezmą udziału w Olimpiadzie w Tokio, która odbędzie się w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 r.

Eksperci i media zwracają uwagę, że są to dane nieprawdziwe, ponieważ niemożliwe jest, by Korea Północna całkowicie powstrzymała koronawirusa SARs-CoV-2. Zwracają uwagę m.in. na tragiczny poziom służby zdrowia, pogarszająca się sytuację ekonomiczną i nieszczelne granice.

Jak Korea Północna walczy z koronawirusem?

Jak podają Associated Press i Business Insider, szpieg z Korei Południowej ujawnił, że Kim Dzong Un wprowadza w kraju „irracjonalne rozwiązania”, by powstrzymać transmisję koronawirusa. Zabronił m.in. łowienia ryb w morzu, bo rzekomo rybacy infekują wodę wirusem. Wprowadził także lockdown w stolicy kraju (Pjongjang), a co najmniej 2 osoby zginęły w egzekucjach.

Zamknięcie granic Korei Płn. w obawie przed pandemią koronawirusa doprowadziło jej gospodarkę na skraj załamania, pogłębiając niedobory żywności, energii elektrycznej i niezbędnych towarów. Kim Dzong Un ogłosił również “wojnę z głodem”, wprowadzając surowe przepisy regulujące dietę Koreańczyków. Rolnicy, którzy do tej pory utrzymali się ze sprzedaży zboża, otrzymali zakaz handlu zbożem. Z powodu zamkniętych granic, do komunistycznego nie dociera już wsparcie żywnościowe od United Nations World Food Programme. Oczywiście restrykcje nie dotyczą Kima, który za gigantyczne pieniądze sprowadza sobie wykwintne jedzenie z całego świata.

Chiny są zdecydowanie największym partnerem handlowym Korei Płn. i odpowiadają za 90 proc. jej zagranicznej wymiany towarowej. W ubiegłym roku wartość dwustronnej wymiany spadła jednak o 80 proc. do 539 mln dolarów – podaje Business Insider.

Źródło zdjęcia: