Korea Północna i wielki głód - Kim Dzong Un ogłasza kryzys i nakazuje oszczędzanie żywności

Korea Północna walczy z koronawirusem. Kim Dzong Un: restrykcje i egzekucje.

Korea Północna zmaga się z COVID-19, chociaż komunistyczny reżim oficjalnie twierdzi, że kraj jest wolny od epidemii. Tymczasem Kim Dzong Un traci cierpliwość i wściekł się, gdy zobaczył jaki wpływ ma SARS-CoV-2 na ekonomię i gospodarkę. Zaczęły się restrykcje i egzekucje w Korei Północnej.

Korea Północna zmaga się z kolejnymi problemami. Wybuchła klęska głodu, a Kim Dzong Un wprowadził surowe zakazy i zarządził specjalną dietę dla obywateli. Do tego kryzys pogłębia się z powodu epidemii. Koronawirus wpływa destrukcyjnie na ekonomię i gospodarkę, co podobno doprowadza Kima do szału.

Korea Północna kontra koronawirus. Kim Dzong Un wydaje wyroki śmierci

Jak podają Associated Press i Business Insider, szpieg z Korei Południowej ujawnił, że Kim Dzong Un wprowadza w kraju „irracjonalne rozwiązania”, by powstrzymać transmisję koronawirusa. Zabronił m.in. łowienia ryb w morzu, bo rzekomo rybacy infekują wodę wirusem. Wprowadził także lockdown w stolicy kraju (Pjongjang), a co najmniej 2 osoby zginęły w egzekucjach.

National Intelligence Service ujawnia, że Kim Dzong Un skazał na śmierć właściciela kantoru, który był dość znany w stolicy. Komunistyczny przywódca stwierdził, że skazaniec negatywnie wpływał na kurs północnokoreańskiej waluty. Drugą ofiarą gniewu Kima był wysoko postawiony urzędnik. Przyłapano go na łamaniu restrykcji i sprowadzania towarów zza granicy.

Wielki głód w Korei Północnej

Jak można przeczytać na łamach Business Insider, koronawirus zdruzgotał gospodarkę komunistycznego kraju. Korea Północna zamknęła granicę z Chinami, a wymiana handlowa zmniejszyła się o 73%. Do końca roku prawdopodobnie ten wynik dobije do 80%. Upadła też turystyka w Korei Północnej, a do tego niektóre prowincje zostały zamknięte, by powstrzymać transmisję SARS-CoV-2, więc upada także rolnictwo i brakuje jedzenia.

Oczywiście te restrykcje nie dotyczą Kima, który za gigantyczne pieniądze sprowadza sobie wykwintne jedzenie z całego świata.

Źródło zdjęcia:

Koronawirus SARS-CoV-2 nie pochodzi z Wuhan? Nowe badania i teorie Previous post Koronawirus SARS-CoV-2 nie pochodzi z Wuhan? Naukowcy wskazują Indie
101-latka z Włoch drugi raz pokonała COVID-19. Przeżyła też grypę hiszpankę Next post 101-latka drugi raz pokonała COVID-19. Jako dziecko przeżyła hiszpankę