Atak pumy - w jaki sposób Kyle Burgess przeżył spotkanie z pumą?

Atak pumy, zaczepiał jej kocięta. “Nie chcę umierać” [WIDEO]

Spotkanie z pumą zazwyczaj oznacza błyskawiczną i brutalną śmierć, szczególnie jeśli zaczepia się jej kocięta. Jednak Kyle Burgess przeżył atak pumy. Miał szczęście, czy był dobrze przygotowany? A może po prostu puma darowała mu życie? Chwile grozy udało mu się nagrać, a wideo trafiło do internetu.

26-letni Kyle Burgess sam prosił się o atak pumy? W miniony weekend udał się na górską wycieczkę w Utah w rejonie The Slate Canyon Trail nieopodal Provo. Przypadkiem jednak natknął się na kocięta, które zaczął filmować. Po chwili tuż przed nim pojawiła się dorosła puma i rozpoczęła się walka o życie.

Puma kontra człowiek

Kiedy tylko zorientowałem się, że to małe pumy, już wiedziałem, że za chwilę spotkam ich matkę i mam przerąbane – wyznał Kyle Burgess. (The Sun)

Burgess był wyraźnie przerażony, gdy rozwścieczony kot szedł w jego stronę i kilkukrotnie próbował zaatakować. Mężczyzna nie wpadł jednak w panikę i cały czas nagrywał bliskie spotkanie z pumą. Szedł tyłem, wiedząc, że jeśli odwróci się do drapieżnika plecami i straci z nim kontakt wzrokowy, nastąpi zabójczy atak.

W wywiadzie dla Fox 13 powiedział, że cały czas próbował sprawiać wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Starał się też jak najgłośniej mówić, chociaż w większości było to błaganie pumy, by darowała mu życie.

Jestem wielki i straszny. Proszę, odejdź. Nie chcę dzisiaj umierać – mówił mężczyzna do pumy.

Okazało się, że Burgess spodziewał się, iż w tym regionie Utah może czekać go starcie z pumą. Obejrzał na YouTube wiele filmów i poradników, jak radzić sobie w przypadku spotkania wielkiego dzikiego kota takiego jak puma. To uratowało mu życie.

Za bliskie spotkanie z pumą

Spotkanie z pumą zgłosił później do Utah Division of Wildlife Resources. Służby nie zdołały jednak zlokalizować pumy i jej potomstwa we wskazanym przez Burgessa obszarze. Przyznali jednak, że mężczyzna poradził sobie wzorowo, a to spotkanie świetnie przypomina i ostrzega, że na takich wycieczkach nie jesteśmy sami. Tymczasem internauci nie zostawiają na Burgessie suchej nitki i zwracają uwagę, że sam prosił się o śmierć podchodząc do kociąt i filmując je z bliska.

Jak podają National Geographic i Washington Department of Fish and Wildlife, od 1900 roku zarejestrowano ok. 120 ataków pumy na człowieka. 25 z nich zakończyło się dla ludzi tragicznie. Jednak to koty są w tych starciach głównymi ofiarami, bo wiele z nich zginęło atakując człowieka lub zostało później odstrzelonych jako potencjalne zagrożenie.

Źródło zdjęcia: