Mała foka w Rosji zagłaskana na śmierć. Szokujące WIDEO

Foka zagłaskana na śmierć. “Nelly zabił stres” [WIDEO]

Rosja i tragedia w Zarubino. Mała foka Nelly została wyrzucona na brzeg, a obecność ludzi odstraszała matkę, która chciała jej pomóc. Głaskane zwierzę zmarło ze stresu. Do sieci trafiło szokujące nagranie wideo.

Mała foka Nelly zginęła po wyrzuceniu na brzeg przez fale w Rosji (Zarubino, Kraj Nadmorski). Matka nie mogła pomóc foczce powrócić do morza, ponieważ ludzie gromadzili się wokół niej przez kilka godzin. Niektórzy mieli ze sobą również psy. Mimo interwencji obrońców zwierząt, gapie nie chcieli odejść od foki. Nelly nie udało się uratować.

Mała foka Nelly zmarła ze stresu

Foczka finalnie trafiła do Centrum Rehabilitacji “Foka” z Kraju Nadmorskiego, które na Facebooku poinformowało o śmierci zwierzęcia. Podano, że Nelly nie wytrzymała szoku wynikającego z osaczenia ją przez gapiów. Wolontariusze „Foki” próbowali ratować zwierzę, ale podkreślają, że małe foki są bardzo płochliwe. Zabijają je hormony stresu, adrenalina i kortyzol.

Centrum rehabilitacji ku przestrodze opublikowało film, na którym widać jak ludzie otaczają fokę, za wszelką cenę próbując ją pogłaskać. Nikt nie reagował na jej dramatyczne popiskiwania. Podano również, że w pobliżu była matka zwierzęcia, ale odstraszał ją zapach ludzi.

Dorosła foka dwa razy wychodziła na ląd i obwąchiwała dziecko. Ostatecznie jednak, czując zapach człowieka, porzuciła szczenię – podaje Polsat News.

Rosja. Mała foka zagłaskana na śmierć [WIDEO]

Новости печальные. Тюлений ребенок Нелли не пережила шок, который получила в результате слишком активного человеческого…

Opublikowany przez Реабилитационный центр “Тюлень” Niedziela, 7 marca 2021

Źródło zdjęcia: