UFO to ludzie, którzy opanowali podróże w czasie? Naukowiec wyjaśnia dlaczego nas odwiedzają

UfO i podróże w czasie – czy te dwa tematy coś łączy? Profesor Michael Masters w swojej książce sugeruje, że niezidentyfikowane obiekty latające to nie kosmici, a ludzie podróżujący w czasie. Czy jesteśmy obserwowani przez podróżników z przyszłości?

Od dekad nieustannie słyszymy w mediach o UFO, niezidentyfikowanych obiektach latających, światłach na niebie, latających spodkach i spotkaniach z przybyszami z kosmosu. Czy jednak rzeczywiście są to kosmici? Michael Masters z Montana Technological University, zajmujący się antropologią fizyczną, w swojej książce „Identified Flying Objects: A Multidisciplinary Scientific Approach to the UFO Phenomenon” (Masters Creative LLC, 2019) twierdzi, że nie mamy do czynienia z żadną pozaziemską cywilizacją i ufoludkami. Odwiedzają nas ludzie z przyszłości, którzy opanowali podróże w czasie.

UFO, podróże w czasie i prowokujące teorie

Po co mieliby nas odwiedzać ludzie z przyszłości? Prof. Masters twierdzi, że to najpewniej historycy, lingwiści i antropologowie, badający swoją historię. Nie wyklucza również, że być może ludzkość rozwinie w przyszłości podróże w czasie w celach turystycznych. Zwraca uwagę, że każdy miłośnik historii zapłaciłby fortunę, gdyby miał możliwość cofnąć się w czasie i na żywo analizować swoją ulubioną epokę historyczną.

Wiemy, że istniejemy. Wiemy jak długa jest historia ewolucji i rozwoju człowieka na Ziemi. Wiemy, że nasza technologia będzie coraz bardziej zaawansowana. Podróże w czasie to najprostsze wyjaśnienie czym jest UFO – wyjaśniaMasters. (Space.com)

Masters uważa, że podróże w czasie mogą wyjaśniać również zagadkowe porwania przez kosmitów. Dlaczego istoty opisywane przez rzekomo porwane osoby zawsze mają humanoidalne cechy i niejednokrotnie znają nasz język? Dlaczego ich technologia, chociaż tak bardzo zaawansowana, jest tak podobna do tej, którą obecnie dysponujemy? Dlaczego ludzie są porywani przez tajemnicze istoty najczęściej w celach naukowych?

Masters podkreśla, że jego książka ma na celu sprowokowanie naukowej dyskusji na temat podróży w czasie. Chce, by naukowcy „zadawali więcej pytań” i próbowali znaleźć odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze z nich. Jest świadomy, że wielu naukowców podchodzi do jego teorii sceptycznie, ale jego książka ma też licznych zwolenników. Ekspert NASA Larry Lemke uważa koncepcję Mastersa za intrygującą i sugeruje, by zastanowić się, jak i dlaczego niezidentyfikowane obiekty, które spotykają ludzie, łamią podstawowe prawa fizyki i aerodynamiki. Uważa, że teoria o ludziach, który nauczyli się manipulować czasem i przestrzenią, może być odpowiedzią na wiele pytań.

To, że UFO to ludzie z przyszłości, to tylko jedna z możliwości. Jedno jest pewne: nie jesteśmy sami. W takim razie kim są ONI? – zastanawia się Jan Harzan z Mutual UFO Network (MUFON).

Źródło zdjęcia:

  • Ufo i podróże w czasie? Znany naukowiec uważa, że kosmici to tak naprawdę ludzie z przyszłościec uważa, że kosmici to tak naprawde ludzie z przyszłości: CoolCatGameStudio z Pixabay