Bill Gates i wywiad w TVN24 - zmiany klimatyczna, katastrofa klimatyczna i przyszłość świata

Bill Gates w TVN24 ostrzega przed katastrofą klimatyczną. “Gorzej niż w czasie II wojny światowej”

Bill Gates snuje kolejne mroczne wizje niczym Baba Wanga. Ostrzega, że nadciągają epidemie i katastrofy klimatyczne. Tym razem w rozmowie z Wyborczą i TVN24 opisał nadciągające zmiany klimatyczne “przez które ucierpi więcej osób niż podczas II wojny światowej”. Wyjaśnił jak możemy zapobiec katastrofie klimatycznej.

Bill Gates napisał książkę „Jak ocalić świat przed katastrofą klimatyczną. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy” i znów ostrzega, że nadciągają katastrofalne zmiany klimatyczne. Współzałożyciel Microsoftu opisał dokładnie, jak będzie wyglądała katastrofa klimatyczna. Jego zdaniem, złe warunki pogodowe, powodzie oraz susze spowodują kryzys w rolnictwie, a na Ziemi zapanuje głód. Kolejne regiony staną się niezdatne do życia. Zainicjuje to destabilizację i kryzys migracyjny „na znacznie większą skalę niż w czasie II wojny światowej”. Liczba zgonów będzie wielokrotnie wyższa, niż w czasie obecnej pandemii COVID-19.

Bill Gates i katastrofa klimatyczna. Jak powstrzymać zmiany klimatyczne?

Zdaniem Gatesa, zapowiadana katastrofa wydarzy się dopiero pod koniec obecnego wieku. Musimy jednak już teraz rozpocząć działania, które mają jej zapobiec. W rozmowie z Piotrem Kraśką i Dorotą Wysocką-Schnepf zaapelował m.in., by wymienić stare fabryki na nowoczesne, co zajmie ok. 30 lat.

W miejscach jak Indie, Brazylia czy duża część Afryki dojdzie do masowej emigracji, ponieważ ludzie nie będą w stanie się wyżywić czy w ogóle pracować na dworze. Syryjska wojna domowa spowodowała ogromne problemy, a tu skala migracji i śmierci będzie po stokroć większa. I będzie to o wiele gorsze niż pandemia. Liczba zgonów będzie rocznie kilkakrotnie wyższa niż to, co widzimy w trakcie pandemii – ostrzega Bill Gates.

Bill Gates uważa, tak jak Greta Thunberg i Anja Rubik, że nie powinniśmy tak bardzo skupiać się na misjach na Marsa i planach kolonizacji Czerwonej Planety. Jego zdaniem, priorytetem jest zatrzymania zmian klimatycznych i zapobiegnięcie katastrofie. Poziom emisji dwutlenku węgla powinien zdaniem Gatesa wynosić ZERO.

Jak uniknąć katastrofy klimatycznej? Porady Billa Gatesa

Przy okazji wywiadu polecił swoją książkę “Jak ocalić świat przed katastrofą klimatyczną. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”, ponieważ opisuje w niej jak krok po kroku powinien wyglądać plan działania związany m.in. z osiągnięciem neutralności klimatycznej do 2050 roku. Zaapelował o przeznaczenie większych środków na inwestycje ekologiczne jak np. samochody elektryczne, klimatyzacja bez emisji gazów cieplarnianych, redukcja metanu z trawienia krów (np. poprzez szczepionki i zmianę diety) oraz sztuczne mięso. Musimy również zbudować globalną sieć przesyłową energii, by dzielić się nią z całym światem. Mówił m.in. o nowej generacji reaktorów jądrowych, w które inwestuje.

Kiedy dwutlenek węgla dostaje się do powietrza, prowadzi to do zatrzymywania ciepła. Ziemia stopniowo ociepla się, dwutlenek węgla pozostaje w atmosferze tysiące lat. Jesteśmy w sytuacji, gdy dwutlenek węgla, emitowany od czasów rewolucji przemysłowej, wciąż wisi w powietrzu. Ta akumulacja sprawi, że ekosystemy takie jak rafy koralowe zostaną zniszczone. Będzie więcej pożarów lasów, podniesie się poziom mórz – zapowiada Bill Gates w TVN24.

Źródło zdjęcia:

  • Naukowcy zapowiadają Climat Endgame. Globalne ocieplenie spowoduje koniec świata i wyginięcie człowieka?: Pixabay/Pete Linforth
  • Elon Musk wymienia największe zagrożenia dla ludzkości. Pokonają nas spadek urodzeń i sztuczna inteligencja?: YouTube
  • Czy ludzkość jest w stanie przetrwać plagę zombie? Okazuje się, że “żywe trupy” i mroczne scenariusze mogą być pomocne w walce z innymi epidemiami: Kevin Phillips z Pixabay
  • Asteroida (153201) 2000 WO107 i obserwacje NASA – koniec świata nam nie grozi: urikyo33 z Pixabay
  • Bill Gates i wywiad w TVN24 – zmiany klimatyczna, katastrofa klimatyczna i przyszłość świata: YouTube/Bill Gates - screen