Czy potencjalny kontakt z kosmitami to zagrożenie dla naszej cywilizacji? znany fizyk apeluje o przygotowanie specjalnych regulacji dotyczących poszukiwania istot pozaziemskich

Fizyk ostrzega: potencjalny kontakt z kosmitami to zagrożenie. “Potrzebne regulacje prawne”

Pentagon lada moment opublikuje raport dotyczący spotkań z UFO. A jeśli teorie spiskowe okażą się prawdziwe i amerykańscy piloci mieli kontakt z kosmitami? Eksperci ostrzegają, że nawiązanie kontaktu z pozaziemską cywilizacją może być niebezpieczne dla ludzkości i jak najszybciej trzeba przygotować odpowiednie regulacje prawne.

Pentagon został zobowiązany, by odtajnić i upublicznić wiedzę na temat spotkań amerykańskich pilotów z UFO, a członkowie komisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu zapoznali się z tajnym raportem. Tymczasem eksperci ostrzegają, że kontakt z kosmitami nie powinien być nawiązany. Fizyk Mark Buchanan, który pracuje dla „Nature”, na łamach „The Washington Post” ostrzega, że takie spotkanie mogłyby mieć dla nas tragiczne konsekwencje.

Czy kontakt z kosmitami to zagrożenie dla ludzkości?

Jak pisze Buchanan, „powinniśmy się cieszyć, że jeszcze nie nawiązaliśmy kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami i nie mamy dowodów na ich istnienie”. Uważa je za potencjalnie niebezpieczne. Jego zdaniem, roztropniej byłoby wstrzymać się z szukaniem życia pozaziemskiego do momentu aż powstaną międzynarodowe regulacje prawne i wspólny plan. Jak podkreślił, „to powinno się stać teraz, zanim będzie za późno”.

Poszukiwania życia pozaziemskiego weszło na tak zaawansowany technologiczny etap i stało się tak ryzykowne, że potrzeba rządowych regulacji – twierdzi Buchanan.

Fizyk na łamach The Washington Post napisał, że Układ Słoneczny może być zamieszkany przez wiele cywilizacji, którą są starsze od nas o miliony lat. Zwrócił uwagę jak kończą się zazwyczaj spotkania wysoko rozwiniętych cywilizacji z tymi słabszymi. Podobnego zdania był Stephen Hawking, który stwierdził, że jeśli odnajdą nas kosmici dysponujący zaawansowaną technologią, „skończymy jak Indianie odkryci przez Kolumba”.

Podbijanie planet to dla nich dogodna taktyka. Każda nowa planeta to nowe surowce, które pozwalają zbudować nowe statki i wyruszyć w dalszą drogę. Kto wie, jakie cele oni sobie stawiają – mówił Hawking.

Zdaniem Buchanana, może dojść do sytuacji, gdy w przypadku kontaktu z kosmitami, działania jednej osoby zdecydują o przyszłości całej naszej planety. Dodał, że „los świata nie powinien być jedynie w rękach astronomów”. Jego zdaniem, jeśli ktoś poprzez nieodpowiedzialną komunikację z pozaziemską cywilizacją narazi ludzi na niebezpieczeństwo, powinien “ponieść konsekwencje zgodnie z międzynarodowymi traktami i być ukarany np. przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze”.

Jeśli odbierzemy sygnał z kosmosu, powinniśmy się stanowić, czy odpowiedzieć w sposób uregulowane prawnie na poziomie globalnym. Kontakt z kosmitami to ryzyko dla całej naszej cywilizacji – ostrzega Mark Buchanan.

Źródło zdjęcia:

  • Dlaczego kosmici omijają nasz Układ Słoneczny i Ziemię?: Pexels/Michaël Meyer
  • Naukowcy szykują procedury na przybycie obcych. Niezwykły projekt: Pexel/cottonbro studio
  • Kosmici istnieją? Naukowiec ujawnia kiedy odkryjemy życie pozaziemskie: Smim Bipi from Pixabay
  • Naukowcy wyślą wiadomość w kosmos. Jeśli kosmici odbiorą sygnałł to posłuchają muzyki: Pixabay/WikiImages
  • Pentagon pokazał nagrania z UFO – to bylo spotkanie z kosmitami?: YouTube/Reuters
  • Kosmiczna teoria ewolucji. A jeśli istoty na innych planetach rozwijają się jak ludzie?: Pixabay/sergeitokmakov
  • Szef NASA Bill Nelson skomentował raport Pentagonu dotyczący spotkań z UFO. “Nie jesteśmy sami w kosmosie”: Facebook/NASA - National Aeronautics and Space Administration
  • ufoKosmici i kosmiczne podóże – naukowa symulacja ile zajęłaby ekspansja pozaziemskiej cywilizacji w galaktyce: MasterTux from Pixabay
  • Czy potencjalny kontakt z kosmitami to zagrożenie dla naszej cywilizacji? znany fizyk apeluje o przygotowanie specjalnych regulacji dotyczących poszukiwania istot pozaziemskich: Pawel86 from Pixabay