Kassi nagrała wideo na TikToku, w którym opisuje jak wyglądała u niej śmierć kliniczna

Kassi Hogann opisała jak wyglądała jej śmierć kliniczna. “Widziałam kosmos, czułam ich obecność”

Czym jest śmierć kliniczna? Czy rzeczywiście przenosimy się w zaświaty, czy może po prostu mózg w momencie śmierci wykazuje ogromną aktywność? Amerykanka Kassi Hogann przeżyła kilkuminutową śmierć kliniczną i postanowiła opisać,  co jest „po drugiej stronie”.

Czym naprawdę jest śmierć kliniczna? Czy to co wówczas widzimy, jest ostatnim desperackim zrywem mózgu, czy może doświadczamy życia pozagrobowego i podróży astralnych? Amerykanka Kassi Hogann wyznała w mediach społecznościowych, że doświadczyła śmierci klinicznej, gdy na 7 minut nastąpiło u niej zatrzymanie krążenia i akcji serca. Opisała swoje niezwykłe doznania.

Śmierć kliniczna i wizje Kassi Hogann. Podróż astralna?

Kassi nagrała wideo na TikToku, w którym opisuje jak wyglądała u niej śmierć kliniczna. Sama przyznała, że doszło do tego na skutek „głupiej decyzji”, którą podjęła mając 18 lat. Nie chciała ujawnić jednak więcej informacji na ten temat.

Jak czytamy na lavanguardia.com, Kassi Hogann opisała śmierć kliniczną jako “wciągnięcie do tunelu i wylądowanie pośród gwiazd”. Wyznała, że miała wrażenie przebywania w niezidentyfikowanym miejscu z którego widziała kosmos i galaktykę. Chociaż nie mogła się poruszyć, twierdzi, że czuła się bardzo komfortowo.

Hogann twierdzi, że nie spotkała bezpośrednio swoich zmarłych bliskich, ale czuła ich obecność. Byli obok w jakiś niewyjaśniony sposób, ale nie mogła z nimi porozmawiać, ani ich zobaczyć. Podkreślała, że cała zjawisko śmierci klinicznej jest dla niej trudne do wyjaśnienia i opisania.

Czułam się komfortowo wiedząc, że moi bliscy są ze mną, mimo że nie byli obok mnie ani astronomicznie, ani fizycznie – opisała Kassi Hogann.

Kassi Hogann przeżyła śmierć kliniczną kilka lat temu, ale konsekwencje odczuwa do dziś. Mózg był długo pozbawiony tlenu i doznał uszkodzenia. Twierdzi, że były wyraźnie widoczna jako ciemne plamy na tomografii komputerowej. Nadal ma zaniki pamięci i wiele informacji musi zapisywać w notatniku.

Kassi Hogann opisała jak wyglądała jej śmierć kliniczna
Kassi Hogann opisała doznania i wizje podczas śmierci klinicznej

Co dzieje się w mózgu w momencie śmierci?

Skąd biorą się wizje i słynne “światełko w tunelu”? Naukowcy, by sprawdzić co dzieje się ze stanem neurofizjologicznym umierającego mózgu, przeprowadzono badania na szczurach, u których celowo zatrzymywano akcję serca usypiając je i podając zabójczy zastrzyk lub zatruwając dwutlenkiem węgla. Miały chirurgicznie wszczepione elektrody w mózgu, które badały procesy neurologiczne. Okazało się, że aktywność mózgu podczas ostatnich 30 sekund życia znacznie wzrasta. Może to oznaczać, że szczur w momencie śmierci jest bardziej świadomy i wyraźnie odczuwa co się z nim dzieje. Poszczególne partie mózgu są również lepiej ze sobą zsynchronizowane.

Około 20% osób doświadczających śmierci (Near death experiences, NDEs) opowiedziało, że przeniosło się w zaświaty, widziało światło w tunelu, postacie związane z religią albo swoich zmarłych bliskich. Tymczasem wspomniane badanie wykazało, że we wczesnej fazie śmierci klinicznej mózg posiada zdolność do zorganizowanej aktywności elektrycznej. To oznacza, że u umierającego mogą wystąpić bardzo intensywne wizje. Profesor Jimo Borjigin wyjaśniła, że redukcja ilości tlenu i glukozy podczas zatrzymania akcji serca może stymulować aktywność mózgu w zakresie świadomości. Badacze ustalili również, że wiele z niezwykłych doświadczeń w momencie śmierci wynika z nieprawidłowego działania dopaminy i przepływu krwi, tworząc nieistniejące doznania podczas traumatycznego procesu.

Uzasadniliśmy, że jeśli doświadczenie nieuchronnej śmierci wynika z aktywności mózgu, neuronowe sygnały świadomości powinny być obecne u ludzi oraz zwierząt nawet po zaprzestaniu przepływu krwi przez mózg – podsumowuje badania prof. Jimo Borjigin. (tech.wp.pl).

Źródło zdjęcia: