Wojna w Ukrainie. Kolejni żołnierze są uwalniani z rosyjskiej niewoli i ujawniają jak jakie tortury stosują barbarzyńcy Putina.

Ujawnili jakie tortury stosują Rosjanie. “Prąd, gwałty i Abba”

Wojna w Ukrainie. Kolejni żołnierze i cywile są uwalniani z rosyjskiej niewoli. Ujawniają jakie tortury stosują barbarzyńcy Putina. Brytyjczyk Shaun Pinner wyznał, że Rosjanie znęcali się nad nim m.in. puszczając mu „Mamma Mia” zespołu Abba. Na jaw wychodzą kolejne zbrodnie i okrucieństwa, także wobec dzieci.

Wojna w Ukrainie nadal trwa, Rosjanie ponoszą coraz większe straty, a na jaw wychodzą kolejne rosyjskie zbrodnie i bestialstwa. Dzięki mediacji saudyjskiego księcia koronnego Muhammada ibn Salmana, z rosyjskiej niewoli został uwolniony brytyjski żołnierz Shaun Pinner. 48-latek walczył po stronie Ukrainy, ale podczas oblężenia Mariupola schwytali go rosyjscy separatyści. Ujawnił, że Rosjanie stosowali tortury takie jak m.in. słuchanie zespołu Abba.

Rosjaniei tortury bna Ukrainie. Abba, rażenie prądem i łamanie kości

Shaun Pinner został skazany przez Rosjan na karę śmierci. Był przetrzymywany w niewoli przez 6 miesięcy. Rosjanie karmili go czerstwym chlebem i musiał pić brudną wodę. W rozmowie z mediami wyznał, że przeżył „piekło na ziemi”, ponieważ m.in. dźgano go nożem i rażono prądem. Wyznał, że rosyjscy żołnierze dla zabawy dopuszczali się tortur fizycznych i psychicznych.

Gdy skazali go na śmierć, wielokrotnie był poddawany pozorowanym egzekucjom. Przykładano mu odbezpieczony pistolet do głowy, ogłaszano, że to koniec, a potem śmiano się z niego.

Nigdy więcej nie chcę słuchać tej piosenki. Już wcześniej nie lubiłem ABBY, więc to naprawdę była tortura. Gdy zostałem przeniesiony w inne miejsce oprawcy zmienili repertuar i “katowali” piosenką “Believe” w wykonaniu amerykańskiej piosenkarki Cher – opowiedział Shaun Pinner. (Polsat News)

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie

Jak wynika z raportu Human Rights Watch, Rosjanie masowo dopuszczali się tortur na cywilnych i wojskowych jeńcach na terenie Ukrainy. Bicie, rażenie prądem, strzelanie w kolana, duszenie plastikową torbą, elektrowstrząsy zakładane na uszy… to tylko niektóre bestialskie metody zadawania bólu stosowane przez Rosjan. Więźniowie, którzy przeżyli i wrócili do domu, mieli często wybite zęby, pęknięte rzepki, połamane kości, oparzenia, siniaki i pęknięte naczynia krwionośne w oczach. Niektórzy doznali wstrząśnienia mózgu i sikali na różowo z powodu odbitych nerek. Human Rights Watch opisuje też przypadki strzałów w kolana z pistoletu z bliskiej odległości. Rosjanie próbowali również złamać jeńców głodem.

Osoby, z którymi przeprowadzono wywiady, opisywały, że były torturowane lub były świadkami tortur poprzez długotrwałe bicie, a w niektórych przypadkach wstrząsy elektryczne. Opisywali obrażenia, w tym złamane żebra i inne kości oraz zęby, poważne oparzenia, wstrząsy, pęknięte naczynia krwionośne w oku, skaleczenia i siniaki – informuje Onet.pl

John Harding, czyli Brytyjczyk uwolniony w ramach wymiany jeńców, opisał jak był makabrycznie bity “aż stał się niebieski”. Jeden z Rosjan stał na jego biodrach i skakał.Erik Mose w wystąpieniu przed Radą Praw Człowieka z siedzibą w Genewie, ogłosił, że Rosjanie dopuszczali się również gwałtów, także na wiezionych dzieciach.

Komisja śledcza ONZ ds. Ukrainy dowiodła, iż na Ukrainie Rosjanie dopuścili się zbrodni wojennych. Komisja nie znalazła jednak dowodów na popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości.

Komisja udokumentowała przypadki, w których dzieci były gwałcone, torturowane i bezprawnie przetrzymywane – czytamy w oświadczeniu – czytamy w oświadczeniu komisji ONZ.

Źródło zdjęcia: