Rosja i nowa broń. Sztuczna inteligencja przyszłością rosyjskiej armii?

Joe Biden nazwał Putina ZABÓJCĄ. Grozi Rosji konsekwencjami

Jaka będzie polityka międzynarodowa USA, gdy prezydentem został Joe Biden? Właśnie zaognił stosunki z Rosją. W najnowszym wywiadzie pogroził Władimirowi Putinowi i zapowiedział wyciągnięcie wobec niego poważnych konsekwencji.

Joe Biden ledwo wprowadził się do Białego Domu, a już wziął się za zaognienie relacji międzynarodowych. W najnowszym wywiadzie dla ABC News, dotyczącego federalnego śledztwa w sprawie cyberataków powiązanych z Rosją,  skomentował raport amerykańskiego wywiadu, w którym zasugerowano, że Rosja prawdopodobnie próbowała zmanipulować ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a całą akcją kierował być może sam prezydent Rosji Władimir Putin. Chodzi m.in. o oczernianie huntera Bidena, czyli syna amerykańskiego polityka, by poprawić notowania Donalda Trumpa w sondażach.

Joe Biden kontra Władimir Putin. Szykuje się konflikt USA-Rosja?

Joe Biden powiedział, że Władimir Putin musi ponieść karę za ingerencję w wybory, w których wspierał Donalda Trumpa. Nie doprecyzował o jakie konsekwencje dokładnie chodzi, mówiąc jedynie, że „wkrótce zobaczymy”. Warto wspomnieć, że stacja CNN zapowiedziała, że USA zamierza nałożyć w najbliższych dniach sankcje na Rosję.

Na tym jednak nie koniec zamieszania, bo Biden przyznał, że zna dość dobrze Putina i sądzi, że rosyjski polityk nie ma duszy. Odpowiadając na pytanie, potwierdził, że „Putin jest zabójcą”, za co ma wkrótce odpowiedzieć. Jednocześnie zapewniał, że  istnieją obszary, w których współpraca USA z Rosją “leży w naszym wspólnym interesie” jak w przypadku układu rozbrojeniowego START.

Wkrótce się przekonacie, jaka będzie cena, którą zapłaci – powiedział Biden.

Jak podaje Business Insider, na te słowa błyskawicznie zareagował rubel, osłabiając się względem dolara o blisko 1,5 proc. W internecie pojawiło się wiele komentarzy, w których mowa jest o możliwej wojnie.

Wywiad  USA stwierdził, że prezydent Rosji Władimir Putin albo nadzorował, albo przynajmniej zatwierdził próby zmanipulowania kampanii prezydenckiej w USA na korzyść byłego prezydenta Donalda Trumpa, wprowadzając w obieg “mylące lub bezpodstawne zarzuty” przeciwko kandydatowi demokratów Joe Bidenowi – podaje tvn24.pl

USA i Korea Północna. Biden pogorszył relacje?

Na tym nie kończą się jednak problemy Bidena z dyplomacją i polityką międzynarodową. Korea Północna zapowiedziała ogromne zbrojenie swojej armii, także w broń nuklearną. Co prawda Biden zapowiedział, że będą w tej sprawie podjęte działania, ale jak ujawniają media, Pjongjang całkowicie ignoruje amerykańską administrację.

Źródło zdjęcia: