Pierwszy sklonowany wilk w Chinach. Będzie jak owca Dolly?

Sklonowany wilk w Chinach. “Sukces, ale będzie samotny” [WIDEO]

Kontrowersyjne eksperymenty naukowe w Chinach. Oficjalnie ogłoszono, że po raz pierwszy został sklonowany wilk polarny. Firma Sinogene Biotechnology Co. poinformowała, że „skopiowana” została wilczyca Maya. Jaki jest stan zdrowia sklonowanego zwierzęcia? Czy to nowa owca Dolly?

Pekińska firma Sinogene Biotechnology Co. oficjalnie poinformowała, że pomyślnie przeprowadziła proces klonowania zwierzęcia. Pierwszy na świecie sklonowany wilk polarny został zaprezentowany w środę w Harbin Polarland w chińskiej prowincji Heilongjiang. Klon urodził się w pekińskim laboratorium 10 czerwca, a procedura klonowania trwała dwa lata. Wykorzystano w sumie 137 embrionów, z których ozwinął się tylko jeden.

Sklonowany wilk polarny. Kontrowersyjne eksperymenty w Chinach

Prezes Harbin Polarland Dai Rui wyjaśniła, że komórkę dawcy pobrano z próbek skóry dzikiego wilka arktycznego imieniem Maya. Został sprowadzony do Chin z Kanady i przebywał w parku edukacyjnym Harbin Polarland. Sklonowany wilk był przez kilka miesięcy noszony w łonie zastępczej matki. Była nią suczka rasy beagle.

Naukowcy uspokajają, że sklonowane szczenię wilka polarnego jest zdrowe. Obecnie mieszka ze swoją matką zastępczą. Niczym nie różni się od dzikiego wilka polarnego w jego wieku i „jest w normalnym stanie pod każdym względem”. Zdaniem Dai Rui, sklonowane zwierzę prawdopodobnie „nie zintegruje się z innymi wilkami polarnymi i będzie musiało dorastać samotnie”.

Głównym powodem, dla którego sklonowaliśmy Mayę, jest to, że jest to pierwszy arktyczny wilk jaki został sprowadzony do naszego Harbin Polarland w 2006 roku. Po kilku latach, w 2020 roku, kiedy Maya była w wieku 15 lat, miała wiele problemów zdrowotnych z powodu wieku Ponieważ byliśmy bardzo przywiązani do Mayi, chcieliśmy ją jakby odtworzyć, upamiętnić, czyli zachować, więc pomyśleliśmy o użyciu technologii klonowania – wyjaśniała Dai Rui.

Owca w wilczej skórze?

Do stworzenia nowego życia został wykorzystany proces określany jako „somatic cell nuclear transfer”. Tej samej techniki użyto w 1996 roku do sklonowania owcy Dolly. Komórki wilka zaimplementowano do oocytów psa, gdzie doprowadzono do ich namnażania.

Naukowcy odpowiadający za sklonowanie wilka polarnego uważają, że klonowanie powinno być intensywnie rozwijane. Może uchronić zagrożone gatunki i zminimalizować skutki trwającego obecnie szóstego masowego wymierania na Ziemi, za które odpowiedzialny jest człowiek.

Sklonowany wilk polarny wywołał ogromne emocje opinii publicznej, a wiele osób uważa, że Chińczycy przekroczyli etyczne granice. Wcześniej przeprowadzali m.in. udane próby skrzyżowania zwierzęcych komórek z ludzkimi.

Sklonowali wilka polarnego. Czy to kolejna owca Dolly? [WIDEO]

SCIENTISTS CLONE ARCTIC WOLF Ten months after a 16-year-old Arctic wolf died at a zoo in northern China, a new cub was…

Opublikowany przez Daily Tribune Środa, 21 września 2022

Źródło zdjęcia:

  • Neuralink i testy na zwierzętach. Elon Musk zapowiada bezpieczną technologię: Iván Jesus Rojas from Pixabay
  • Nowe informacje o BrainEx. Eksperyment pozwolił ożywić częściowo mózgi martwych świń: Pixabay/Elsemargriet
  • Naukowcy stworzyli ksenoboty. Żywe roboty rozmnażają się z pomocą komórek macierzystych i sztucznej inteligencji: YouTube/SciTech Daily
  • ufoKosmici i kosmiczne podóże – naukowa symulacja ile zajęłaby ekspansja pozaziemskiej cywilizacji w galaktyce: MasterTux from Pixabay
  • Kleszcz na skórze i ugryzienie: Facebook/Centrum Medyczne Luxmed
  • Ufo i podróże w czasie? Znany naukowiec uważa, że kosmici to tak naprawdę ludzie z przyszłościec uważa, że kosmici to tak naprawde ludzie z przyszłości: CoolCatGameStudio z Pixabay
  • Czy dusza istnieje i waży 21 gramów? Eksperyment MacDougalla: Tumisu z Pixabay
  • Pierwszy sklonowany wilk w Chinach. Będzie jak owca Dolly?: mohamed Hassan from Pixabay