Zamach na Kennedy'ego. Czy Harvey Oswald zabił prezydenta na zlecenie KGB? Historia zabójstwa JFK i nowe informacje

Zamach na Kennedy’ego – były szef CIA ujawnia nowe informacje. Lee Harvey Oswald był agentem KGB?

Zamach na Kennedy’ego i nowe informacje, historia odkrywa swoje kolejne tajemnice. Były szef CIA w najnowszej książce ujawnia, że Lee Harvey Oswald, czyli zabójca prezydenta Kennedy’ego, współpracował z KGB, ale finalnie miał jednak nie wykonywać zamachu na prezydenta USA. Dlaczego w takim razie JFK zginął?

Zamach na Kennedy’ego to wciąż historia pełna tajemnic, rodzą się kolejne teorie spiskowe. Tymczasem w książce “Operacja Smok: Wewnątrz tajnej wojny Kremla wobec Ameryki” (Encounter Books) pojawiły się nowe i zaskakujące informacje. Autorzy książki, którymi są R. James Woolsey Jr. (szef CIA w latach 1993-1995) i rumuński oficer wywiadu Ion Pacepa (zmarł  na COVID-19 na kilka dni przed wydaniem książki), ujawnili, że Lee Harvey Oswald, czyli zabójca prezydenta Johna F. Kennedy’ego, współpracował z KGB. Rozkaz zabicia prezydenta USA wydał sekretarz KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i premier ZSRR Nikita Chruszczow. Zmienił jednak plany i kazał Oswaldowi zrezygnować z misji. Ten jednak nie posłuchał polecenia i 22 listopada 1963 r. w Dallas wykonał zamach na Kennedy’ego.

Zamach na Kennedy’ego – Lee Harvey Oswald nie wykonał rozkazu KGB i Chruszczowa?

Autorzy książki twierdzą, że Lee Harvey Oswald został zwerbowany przez Rosjan i KGB już w 1957 roku. Ma topotwierdzać fakt, iż w latach 1959-1962 mieszkał na terenie ZSRR. Przez kilka lat wykonywał dla nich różne zadania i podobno na długo przed zamachem miał wiedzieć o planach Rosjan na wyeliminowanie Kennedy’ego. Czy mógł jednak nie wiedzieć, że plany się zmieniły? Sowieccy przywódcy podobno uznali, że “kolejny fałszywy krok narwanego Chruszczowa grozi wojną nuklearną”.

Ostatecznie nie ma wątpliwości, że Lee Harvey Oswald został przeszkolony przez KGB, by dokonać zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Nawet po tym, jak KGB nakazało Oswaldowi ustąpić, uparcie kontynuował to, co uważał za osobistą misję, którą powierzył mu jego bohater, Chruszczow – czytamy w książce. (Gazeta.pl)

Prawda o zabójstwie Kennedy’ego

Czy autorzy wspomnianej książki to wiarygodne źródło informacji? Jak przypomina New York Post, James Woolsey zrezygnował z funkcji szefa CIA, po wybuchu skandalu w 1995 roku. Okazało się wówczas, że pracujący dla amerykańskiej agencji wywiadowczej Aldrich Ames był podwójnym agentem działającym na zlecenie Rosjan. Gazeta zwraca również uwagę na powiązania jakie miał Ion Pacepa z komunistycznym wywiadem. 

Czy zabójca Kennedy’ego był komunistą? Niejasna historia Lee Harvey Oswalda

Czy rzeczywiście Lee Harvey Oswald był zabójcą wyznającym komunistyczne ideały? Takie informacje pojawiały się w mediach od razu po zamachu. Film niemieckiego dokumentalisty Wilfrieda Huismanna “Randka ze śmiercią”, który zaprezentowano w 2006 roku, nie przedstawia jednak zamachowca jako fanatycznego zwolennika komunizmu na usługach Rosjan, a jedynie „cyngla” wynajętego przez wywiad kubański. Niektóre źródła podają również, że zabójca Kennedy’ego był widywany wśród kubańskich antykomunistycznych uchodźców. Antycastrowscy aktywiści Silvia Odio i Carlos Bringuier zapamiętali go podobno jako wielkiego przeciwnika komunizmu. Co więcej, jak wynika z dokumentów ujawnionych w czasie prezydentury Trumpa i pewnej notatki, to nie rosyjscy komuniści zlecili zamach na Kennedy’ego i byli nawet przekonani, że była część kampanii mającej na celu wywołanie antykomunistycznych nastrojów w amerykańskim społeczeństwie.

Kto naprawdę zlecił zamach na Kennedy’ego? Lee Harvey Oswald zabrał prawdę o zamachu i swoich poglądach politycznych do grobu. Został zastrzelony 24 listopada 1963 r. przez gangstera Jacka Ruby’ego.

Źródło: New York Post

Źródło zdjęcia:

  • Lot MH370 – nowe dowody i informacje: Pexels/photoGraph,
  • Ziemia jest płaska? Polski raper AK-47 zamierza udowodnić teorie spiskowe płaskoziemców: Vicki Nunn from Pixabay
  • Szkielet kosmity z Chile – nowe badania i rozwiązana zagadka: YouTube/Inverse (screen)
  • Elon Musk twierdzi, że kosmici nie istnieję. Argument przeciw UFO na Twitterze: YouTube/TED
  • Pentagon pokazał nagrania z UFO – to bylo spotkanie z kosmitami?: YouTube/Reuters
  • Stonehenge – historia, tajemnice i nowe odkrycie: Sally Wilson z Pixabay
  • Zamach na Kennedy’ego. Czy Harvey Oswald zabił prezydenta na zlecenie KGB? Historia zabójstwa JFK i nowe informacje: WikiImages z Pixabay