Telepatia i czytanie w myślach możliwe? Armia USA i nowe technologie na polu walki, trwają testy

Telepatia i czytanie w myślach badane przez wojsko USA. Trwają już testy

Czytanie w myślach i telepatia wkrótce przestaną być jedynie domeną science fiction? Neurobiologia wkracza na pole walki, a armia USA rozwija nową technologię, by komunikacja wojskowa mogła wkrótce odbywać się poprzez wymianę myśli.

Czytanie w myślach będzie możliwe? Jak podają media, USA inwestuje pieniądze w technologię, która umożliwić taką formę komunikacji. Army Research Office (ARO) przeznaczyło 6,25 mln dolarów na projekt, który przez najbliższe 5 lat ma rozwiązać problemy komunikacji w warunkach bojowych. Telepatia ma zrewolucjonizować współczesne pole walki, a żołnierze być może będą komunikować się ze sobą za pomocą fal mózgowych.

Czytanie w myślach i pierwsze testy

Interesting Engineering pisze, że amerykańskie laboratoria wojskowe już przeprowadzają testy i analizy możliwości wysyłania sygnałów emitowanych przez mózg, aby stworzyć rodzaj cichej komunikacji. Potwierdzono, że w projekcie biorą udział eksperci z najlepszych amerykańskich i brytyjskich uczelni. Następnym krokiem według naukowców ma być rozszyfrowanie sygnałów mózgowych tak, aby komputer mógł je przetworzyć oraz odpowiednio na nie zareagować. 

Telepatia i algorytm

Pierwszy cel badań, to ustalenie jakie czynniki wpływają na emitowanie konkretnych impulsów w mózgu podczas wykonywania określonych zadań. Wyniki badań umożliwią stworzenie algorytmu, który wykona „tłumaczenie” tych zależności, co pozwoli naukowcom zrozumieć, jak przekazywać informacje bezpośrednio od mózgu do mózgu.

Zanim telepatia i czytanie w myślach będą możliwe u człowieka, prowadzone są testy na małpach. Interesting Engineering informuje, że naukowcom udało się już dowiedzieć jak odseparować sygnały w mózgu oparte na działaniu od innych informacji. Menedżer projektu Hamid Krim z Army Research Office powiedział w rozmowie z C4ISRNET, że „naukowcy już nie tylko mierzą sygnału w mózgu, ale także je interpretują”. Dodał również, że „co prawda może czytać co się chce, ale nie znaczy, że się to w pełni rozumie”.

Kiedy telepatia będzie możliwa? Testy już trwają, to trzeba stworzyć interfejs mózgowy, a to zajmie prawdopodobnie nawet kilkadziesiąt lat.

Okazuje się też, że nie tylko amerykańska armia pracuje nad telepatią i czytaniem w myślach. Indyjskie The National Brain Research Centre (NBRC) potwierdziło, że pracuje już nad komunikacją mózg-mózg i komputer-mózg. Podobny projekt rozwija także Elon Musk ze SpaceX, chcąc dosłownie zamienić mózg w komputer.

Żołnierze rozmawiający ze sobą przy pomocy sygnałów mózgowych to póki co fikcja, jednak odkrycia dokonane przez armię USA mogą przyczynić się do usprawnienia innych technologii. Pokazuje to także, jak interfejsy działające na zasadzie mózg-komputer mogą usprawnić nasze życie – pisze Interia.pl


Źródło zdjęcia:

  • Lot MH370 – nowe dowody i informacje: Pexels/photoGraph,
  • Ziemia jest płaska? Polski raper AK-47 zamierza udowodnić teorie spiskowe płaskoziemców: Vicki Nunn from Pixabay
  • Szkielet kosmity z Chile – nowe badania i rozwiązana zagadka: YouTube/Inverse (screen)
  • Elon Musk twierdzi, że kosmici nie istnieję. Argument przeciw UFO na Twitterze: YouTube/TED
  • Pentagon pokazał nagrania z UFO – to bylo spotkanie z kosmitami?: YouTube/Reuters
  • Stonehenge – historia, tajemnice i nowe odkrycie: Sally Wilson z Pixabay
  • Telepatia i czytanie w myślach możliwe? Armia USA i nowe technologie na polu walki, trwają testy: Pete Linforth z Pixabay
Stephen Hawking, teorie i wypowiedzy - czy Bóg istnieje? Previous post Czy Bóg istnieje? Stephen Hawking i jego teoria
Koronawirus SARS-CoV-2 nie pochodzi z Wuhan? Nowe badania i teorie Next post Koronawirus SARS-CoV-2 nie pochodzi z Wuhan? Naukowcy wskazują Indie